Լարսում 267 բեռնատար է մնացել, 167 մարդատար
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 21-ին՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի և փակ ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը բաց է միայն մարդատար ավտոմեքենաների համար, իսկ մնացածի համար՝ փակ:
Դժվարանցանելի է Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը:
Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին, Շիրակի մարզի Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջանների, Սյունիքի մարզի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է թեթև մարդատար ավտոմեքենաների համար:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կա կուտակված  267 բեռնատար, 167 մարդատար ավտոմեքենա և 2 ավտոբուս:

Monday morning update on road conditions
Some highways are closed or difficult to pass in the territory of Armenia as of Monday morning, the Ministry of Emergency Situations said in a daily road condition update.
Vardenyats Pass is open for passenger vehicles, while it is shut down for other types of vehicles.
Sotk-Karvachar highway is hardly passable.
Sotk-Karvachar highway, the roads in Ashotsk and Amasia regions (Shirak Province) and in Syunik Province are partly covered with black ice.
According to the Roads Department of Georgia’s Ministry of Regional Development and Infrastructure, Stepantsminda-Lars highway is open for light passenger vehicles.
The General Department of the Russian Ministry of Emergency Situations in North Ossetia reports 436 vehicles, including 267 trucks, 167 cars and 2 buses, stuck on the Russian side.