Մեկ նոր նամականիշ՝ նվիրված «Մեծանուն հայեր. Սիլվա Կապուտիկյանի ծննդյան 100-ամյակը» թեմային
Այսօր, Սիլվա Կապուտիկյանի ծննդյան 100-ամյակին նվիրված միջոցառման շրջանակներում, Հայաստանի գրողների միության շենքում, «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Մեծանուն հայեր. Սիլվա Կապուտիկյանի ծննդյան 100-ամյակը» թեմային:
«Հայփոստ» ՓԲԸ-ից հայտնում են, որ 120 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշը տպագրված է Ֆրանսիայի “Cartor” տպագրատանը՝ 30 000 տպաքանակով: Նամականիշի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Դավիթ Դովլաթյանը:
Նամականիշի վրա պատկերված է հայ հայտնի գրող, բանաստեղծուհի և հասարակական գործիչ Սիլվա Կապուտիկյանը` իր հերթական ստեղծագործության վրա աշխատելիս:
Նամականիշի մարումն իրականացրել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների փոխնախարար Արմեն Արզումանյանը, ՀՀ Մշակույթի փոխնախարար Տիգրան Գալստյան, «ՀայՓոստ» ընկերության Խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, Հայաստանի գրողների միության նախագահ Էդուարդ Միլիտոնյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:

Выпущена почтовая марка к 100-летию со дня рождения Сильвы Капутикян
22-ого января 2019 года в здании Союза писателей Армении в рамках мероприятия, посвященного 100-летию со дня рождения Силвы Капутикян, ЗАО «Айпост» погасила и выпустила в обращение одну почтовую марку, посвященную теме «Выдающиеся армяне. 100-летие со дня рождения Сильвы Капутикян». Об этом сообщают из ЗАО «Айпост».
Согласно информации, почтовая марка с номиналом 120 драм отпечатана в типографии «Cartor» во Франции тиражом в 30 000 экземпляров. Дизайн почтовой марки разработан дизайнером ЗАО «Айпост» Давидом Довлатяном.
На марке изображена армянская писательница, поэтесса и общественный деятель Сильва Капутикян в момент работы над своим очередным произведением.
Почтовую марку погасили заместитель министра транспорта, связи и информационных технологий Республики Армения Армен Арзуманян, заместитель министра культуры Республики Армения Тигран Галстян, Председатель совета ЗАО «Айпост» Хуан Пабло Гечиджян, председатель Союза писателей Армении Эдуард Милитонян, президент Союза филателистов Армении Овик Мусаелян.