Փաշինյանը և ԱԶԲ նախագահը պայմանավորվել են ընդլայնել համագործակցության ոլորտները
Դավոսում կայացել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Ասիական զարգացման բանկի նախագահ Տակեհիկո Նակաոյի հետ:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել է Հայաստանում ԱԶԲ-ի աջակցությամբ իրականացվող մի շարք ծրագրերի ընթացքը, այդ թվում՝ ճանապարհաշինության, մասնավորապես, Հյուսիս-հարավ ավտոմայրուղու կառուցման, ենթակառուցվածքների զարգացման,  սեյսմիկ անվտանգության բարելավման և այլ բնագավառներում:
Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է ՀՀ կառավարության և ԱԶԲ-ի միջև սերտ համագործակցությունն ու ծրագրերի արդյունավետ իրականացումը, զրուցակցին ներկայացրել ՀՀ տնտեսության մեջ տեղի ունեցող դրական զարգացումները: Նիկոլ Փաշինյանը շեշտել է, որ ՀՀ կառավարությունը վճռական է բարեփոխումների իրականացման և մեր երկրում տնտեսական հեղափոխություն իրականացնելու հարցում:
Կողմերը քննարկել են նաև ԱԶԲ-ի կողմից մեր երկրի փոքր և միջին բիզնեսի զարգացման ուղղությամբ ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր:
ԱԶԲ նախագահը նշել է, որ պատրաստ են ՀՀ կառավարության հետ քննարկել ծրագրերի ընդլայնման և ավելի մեծ ծավալով նախագծերի կյանքի կոչման հնարավորությունները, որոնք կընդգրկեն նոր ոլորտներ:

Prime Minister Nikol Pashinyan met with Asian Development Bank President Takehiko Nakao in Davos, press department at the government reported.
According to the source, discussed were a number of ADB projects in Armenia, including construction of roads and in particular, the construction of North-South Highway, infrastructure development, seismic safety, etc.
Hailing the close ties of cooperation between the Government of Armenia and ADB, Nikol Pashinyan gave details of those positive developments taking place in Armenia’s economy. The head of the Armenian government underscored that his government is firmly determined to implement drastic reforms and carry out an economic revolution in our country.
The parties discussed issues related to ADB-supported projects for the development of small and medium-sized businesses in our country. The ADB President assured that they are prepared to discuss with the Armenian government ways of implementing ever larger projects that would cover new spheres.