Մեկ նոր նամականիշ՝ նվիրված «Մեծանուն հայեր. Սիլվա Կապուտիկյանի ծննդյան 100-ամյակը» թեմային
Այսօր, Սիլվա Կապուտիկյանի ծննդյան 100-ամյակին նվիրված միջոցառման շրջանակներում, Հայաստանի գրողների միության շենքում, «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Մեծանուն հայեր. Սիլվա Կապուտիկյանի ծննդյան 100-ամյակը» թեմային:
«Հայփոստ» ՓԲԸ-ից հայտնում են, որ 120 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշը տպագրված է Ֆրանսիայի “Cartor” տպագրատանը՝ 30 000 տպաքանակով: Նամականիշի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Դավիթ Դովլաթյանը:
Նամականիշի վրա պատկերված է հայ հայտնի գրող, բանաստեղծուհի և հասարակական գործիչ Սիլվա Կապուտիկյանը` իր հերթական ստեղծագործության վրա աշխատելիս:
Նամականիշի մարումն իրականացրել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների փոխնախարար Արմեն Արզումանյանը, ՀՀ Մշակույթի փոխնախարար Տիգրան Գալստյան, «ՀայՓոստ» ընկերության Խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, Հայաստանի գրողների միության նախագահ Էդուարդ Միլիտոնյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:

New postage stamp dedicated to the theme “Prominent Armenians. 100th anniversary of Silva Kaputikyan” cancelled
One postage stamp dedicated to the theme “Prominent Armenians. 100th anniversary of Silva Kaputikyan” has been cancelled and put into circulation by “HayPost” CJSC in the premises of the Union of Writers of Armenia within the frameworks of the event dedicated to the 100th anniversary of Silva Kaputikyan.
HayPost” CJSC reports that the postage stamp with nominal value of 120 AMD is printed in “Cartor” printing house in France with the print-run of 30 000 pcs. The author of the stamp’s design is the designer of “HayPost” CJSC David Dovlatyan.
The postage stamp depicts the famous Armenian writer, poetess and public figure Silva Kaputikyan while working on her another piece of work.
The postage stamp was cancelled by the Deputy Minister of Transport, Communication and Information Technologies of the Republic of Armenia Armen Arzumanyan, the Chairman of the Board of “HayPost” CJSC Juan Pablo Gechidjian, the Chairman of Writers’ Union of Armenia Edward Militonyan, the President of the Union of Philatelists of the RA Hovik Musayelyan.