Սեուլում կկայանա Սերգեյ Սմբատյանի և Կորեայի կամերային նվագախմբի համատեղ համերգը
Փետրվարի 1-ին Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը կղեկավարի Կորեայի կամերային նվագախումբը։ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ, համերգը կկայանա Սեուլի (Հարավային Կորեա) արվեստների կենտրոնի համերգասրահում։
Համերգային ծրագրում կհնչեն Էդվարդ Գրիգի, Պյոտր Չայկովսկու, Կեյկո Աբեի ստեղծագործություններից։ Որպես մենակատարներ հանդես կգան դաշնակահար Կյու Յեոն Կիմը, մարիմբայահար Մուն Կյանգ Հանը։
Սա Սերգեյ Սմբատյանի և Կորեայի կամերային նվագախմբի առաջին համագործակցությունը չէ։ Դիրիժորը և կոլեկտիվը համատեղ հանդես են եկել 2015թ. հունվարին, փետրվարին և նույն թվականի հոկտեմբերին՝ Կորեայի կամերային նվագախմբի 50-ամյակին նվիրված համաշխարհային շրջագայությունների շրջանակներում։ Ի դեպ, Սերգեյ Սմբատյանի և Կորեայի կամերային նվագախմբի վերջին համերգը կայացել է դասական երաժշտության կատարման համար աշխարհի ամենահեղինակավոր հարթակներից մեկում՝ Նյու Յորքի «Քարնեգի հոլում»։

Armenia’s Sergey Smbatyan to perform with Korean Chamber Orchestra in Seoul
The artistic director and principal conductor of the Armenian State Symphony Orchestra, Sergey Smbatyan will conduct a concert by the Korean Chamber Orchestra in Seoul, South Korea.
The concert is scheduled for 1 February at the Concert Hall of the Seoul Arts Center, the Armenian orchestra’s press service told Panorama.am.
The concert program features pieces by Edvard Grieg, Pyotr Tchaikovsky and Keiko Abe.
This is not the first cooperation between Smbatyan and the Korean Chamber Orchestra. They performed jointly in January, February and October 2015 on the sidelines of the global concert tours dedicated to the 50th anniversary of the Korean Chamber Orchestra.
The last concert of the Armenian conductor and the Korean orchestra was held in New York's Carnegie Hall – one of the world's most prestigious classical music venues.