«Ժամանակ». Բունտ է հասունանում
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանի այցը ավելի է բորբոքել ավտոներկրողներին, ովքեր չեն կարողանում իրենց մեքենաները ներմուծել Հայաստան և արդեն տևական ժամանակ է՝ գտնվում են հայ-վրացական սահմանի, այսպես կոչված, չեզոք գոտում:
Ավտոներկրողները պատրաստվում են այսօր բողոքի ցույց կազմակերպել և պահանջել, որ կառավարությունը հաշվի նստի իրենց իրավունքների հետ:
Հիշեցնենք, որ երեկ Բագրատաշենի մաքսակետ այցելած Արթուր Վանեցյանը, ըստ էության, վերջնաժամկետ է տվել ավտոներկրողներին և պահանջել, որ նրանք մեկշաբաթյա ժամկետում մեքենաները հանեն այդ տարածքից: Այս պահանջը այնքան էլ օրինական չէ, եթե նկատի ունենանք, որ Հայաստանի իշխանությունները աջ կառավարման ղեկային համակարգ ունեցող մեքենաների սեփականատերերին պարտադրում են վեցամսյա ժամկետում վերասարքավորել մեքենաները, մինչդեռ մեքենաների սեփականատերերը այդ պահանջը համարում են հակաիրավական»:

«Жаманак»: Назревает бунт
Газета «Жаманак» пишет, что визит директора Службы национальной безопасности Артура Ванецяна еще больше возмутил автоимпортеров, которые не могут ввезти свои машины в Армению и уже длительное время находятся на армяно-грузинской границе, в так называемой нейтральной зоне.
Импортеры автомашин собираются сегодня организовать акцию протеста и потребовать, чтобы правительство считалось с их правами.
Напомним, посетивший вчера КПП «Баграташен» Артур Ванецян, по сути, дал импортерам автомашин окончательный срок и потребовал, чтобы они в недельный срок вывели свои машины с этой территории. Это требование не так уж законно, если учитывать, что власти Армении принуждают владельцев праворульных машин в шестимесячный срок переоборудовать свои автомобили, в то время как владельцы машин считают это требование противозаконным», - отмечает издание.