Սլավիկ Հայրապետյանը եզրափակչում հանդես չի գա
Մինսկում ընթանում է գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունը: Այսօր տղամարդկանց մենասահքում Հայաստանը ներկայացնող Սլավիկ Հայրապետյանը հանդես եկավ կարճ ծրագրով: 37 գեղասահորդների պայքարում Հայրապետյանը գրավեց 26-րդ տեղը և զրկվեց եզրափակչին մասնակցելու իրավունքից: Այնտեղ հանդես գալ կարող են առաջին 24-րդ տեղերը գրաված մարզիկները:
Կարճ ծրագրից հետո առաջին տեղում Ռուսաստանի ներկայացուցիչ Միխայել Կոլյադան է, երկրորդ տեղում նրա հայրենակից Ալեքսանդր Սամարինը, իսկ լավագույն եռյակը եզրափակել է իսպանացի Խավիեր Ֆերնանդեսը:
Հիշեցնենք, որ կանանց մենասահքում 36 գեղասահորդուհիների պայքարում Հայաստանի ներկայացուցիչ Անաստասիա Գալուստյանը զբաղեցրել էր 21-րդ տեղը` իրավունք նվաճելով հանդես գալ եզրափակչում և ներկայացնել ազատ ծրագիրը:

Представляющий Армению фигурист Славик Айрапетян не вышел в финал Чемпионата Европы в Минске
В Минске проходит Чемпионат Европы по фигурному катанию. Представляющий Армению в мужском одиночном фигурном катании Славик Айрапетян выступил с короткой программой.
С. Айрапетян занял 26 место и лишился права участия в финале. Борьбу продолжают 24 из 37 фигуристов.
Отмечается, что представитель России Михаил Коляда выиграл короткую программу на Чемпионате Европы. Его результат – 100,49 балла. Коляда стал единственным фигуристом, набравшим более ста баллов. На втором месте Александр Самарин, набравший 91,97 балла. Испанец Хавьер Фернандес – третий, у него 91,84 балла.
Напомним, что представительница Армении Анастасия Галустян в женском одиночном фигурном катании заняла 21 место, получив право участия в финале, где она представит произвольную программу. В первенстве принимали участие 36 спортсменок.