Սամվել Կարապետյանը՝  ռուսական անշարժ գույքի արքաների եռյակում
Forbes պարբերականը հրապարակել է «Ռուսական անշարժ գույքի արքաները-2018» վարկանշային աղյուսակը: Ներկայացվել է, թե գործարարները մեկ տարում որքան գումար են վաստակել տարածքները վարձակալության տալու միջոցով:
Ըստ պարբերականի՝  այս տարի ևս Զարահ Իլիևի և Գոդ Նիսանովի ընկերությունը, որոնց  թվում են՝ «Ֆուդ Սիթի» առևտրային համալիրը, «Եվրոպական» առևտրի կենտրոնը և այլն, ութ տարի անընդմեջ վարկանիշային աղյուսակում զբաղեցնում է առաջին հորիզոնականը:
Վարձակալությունից վերջին մեկ տարվա եկամուտը 1.535 մլրդ դոլարից հասել է 1.565 մլրդ դոլար:
Ըստ աղբյուրի՝ վարկանիշային աղյուսակի առաջին հնգյակը չի փոխվել: Մասնավորապես, ինչպես նախորդ տարի, այս տարի ևս երկրորդ հորիզոնականում  զբաղեցրած ապրանքանիշը Ingka Centres-ն է՝  իր 865 մլն դոլար եկամտով:
Երրորդ հորիզոնականը զբաղեցնում է հայազգի գործարար, «Տաշիր» ընկերությունների խմբի սեփականատեր Սամվել Կարապետյանը: Նա մեկ տարում անշարժ գույքի վարձակալությունից ստացել է 670 մլն դոլար:
Նրան  հաջորդում են «Սամֆար» ընկերության ղեկավար Միխայիլ Գուցերիևը , որի եկամուտը մեկ տարում կազմել է 575 մլն դոլար, և Crocus Group-ի սեփականատեր Արաս Ագալարովը (410 մլն դոլար):

Russian Armenian businessman, President of Tashir Group of Companies Samvel Karapetyan has been included in the list of 'Russian Real Estate Kings 2019' compiled by the Russian edition of Forbes.
In 2018 alone, the businessman, who ranks third on the list, reportedly earned $670 million in real estate, Forbes Russia said.
The company owned by Zarakh Iliev and God Nisanov tops the list of the 'kings' for the eight year in a row, with the company's real estate revenue amounting to $1.565 billion last year.
Ingka Centers comes second with $865 million. Mikhail Gutseriyev’s Safmar ($575 million) and Aras Agalarov’s Crocus Group ($410 million) rank 4th and 5th on the list, respectively.