Արմեն Գևորգյանի գործով որոշումը կհրապարակի հունվարի 29-ին
Վերաքննիչ քրեական դատարանը նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ որոշումը կհրապարակի հունվարի 29-ին:
«Այս պահի դրությամբ որևէ նոր բան ասելու չունեմ։ Դատարանը  հեռացել է խորհրդակցական սենյակ։ Սպասենք հունվարի 29-ին, որոշումը կհրապարակվի, ըստ այդմ՝ արդեն բոլորս կիմանանք»,- լրագրողներին ասաց Արմեն Գևորգյանը։
Հիշեցնենք, որ Ա. Գևորգյանին  մեղադրանք առաջադրվել է Մարտի 1-ի քրեական գործի շրջանակներում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով՝ Սահմանադրական կարգը բռնի տապալելուն օժանդակելը։ ՀՔԾ-ի տարածած հաղորդագրության համաձայն, Գևորգյանը մեղադրվում է առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու (ՀՀ Քրեական օրեսնգրքի 311-րդ
հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետ) և փողերի լվացման համար (ՔՕ-ի 190-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետ)։
Նախաքննական մարմինը նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց էր ընտրել չհեռանալու մասին ստորագրությունը: 2018-ի դեկտեմբերի 14–ին Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը մերժել է Արմեն Գեւորգյանին կալանավորելու ՀՔԾ–ի միջնորդությունը։ Այս որոշումը բողոքարկել էր ՀՀ գլխավոր դատախազությունը։

Суд обнародует решение касательно меры пресечения в отношении бывшего вице-премьера Армении Армена Геворкяна 29 января
Апелляционный уголовный суд Армении обнародует решение касательно меры пресечения в отношении бывшего вице-премьера Армении Армена Геворкяна 29 января.
«На данный момент чего-либо нового сказать не могу. Суд удалился в совещательную комнату. Подождем 29 января, решение будет обнародовано, все мы узнаем», – сказал в беседе с журналистами Армен Геворкян.
Специальная следственная служба Армении дополнила ранее предъявленное Армену Геворкяну обвинение в воспрепятствовании осуществлению правосудия и следствию и выдвинула против него еще три новых обвинения в рамках дела о событиях 1 марта 2008 года. В частности, Армену Геворкяну также инкриминируют содействие в свержении конституционного строя, получение взятки в особо крупном размере и легализацию имущества, полученного преступным путем.
Орган предварительного следствия в отношении Геворкяна избрал меру пресечения в виде подписки о невыезде. 14 декабря 2018 года суд общей юрисдикции Еревана отклонил ходатайство Специальной следственной службы об избрании в отношении А.Геворкяна меры пресечения в виде заключения под стражу. Данное решение обжаловала Генпрокуратура РА.