Հայոց փառապանծ բանակը մեր ժողովրդի անվտանգության հիմնական երաշխավորն է. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
«Մեծարգո՛ Նիկոլ Վովայի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Բանակի օրվա առթիվ:
Հայոց փառապանծ բանակը մեր ժողովրդի հպարտությունն է, նրա ազատության ու անվտանգության հիմնական երաշխավորը, տարածաշրջանում կայունության ու խաղաղության պահպանման կարևոր գրավականներից մեկը:
Փա՜ռք ու պատիվ մեր հերոսական բանակին, հայրենիքի ազատության համար իրենց կյանքը զոհաբերած մեր բոլոր նահատակներին, քաջ զինվորներին, ում անսասան կամքի, խիզախության ու անձնվիրության շնորհիվ այսօր ամուր են հարազատ երկրի սահմանները:
Այս նվիրական տոնի կապակցությամբ մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և մեր ողջ ժողովրդին: Մաղթում եմ խաղաղություն, մեծագույն հաջողություններ ու նոր հաղթանակներ Մայր Հայրենիքին և Հայոց բանակին»:

Artsakh president: ‘The victorious Armenian Army is the main guarantor of our security’
Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory message to Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on the Army Day celebrated on 28 January.
The message, released by Sahakyan’s office, runs as follows:
“Honorable Mr. Pashinyan,
On behalf of the Artsakh people, authorities and personally myself I extend my cordial congratulations to You on the Army Day.
The victorious Armenian Army is our nation's pride, the main guarantor of our freedom and security, one of the key factors of maintaining peace and stability in the region.
Glory and honor to our heroic army, all our martyrs who have sacrificed their lives for the freedom of our homeland, brave soldiers whose unshakable will, courage and selflessness keep the borders of our native country firm!
On the occasion of this cherished holiday I once again congratulate You and our whole people wishing peace, greatest success and new victories to our Motherland and the Armenian Army.”