Հայոց փառապանծ բանակը մեր ժողովրդի անվտանգության հիմնական երաշխավորն է. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
«Մեծարգո՛ Նիկոլ Վովայի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Բանակի օրվա առթիվ:
Հայոց փառապանծ բանակը մեր ժողովրդի հպարտությունն է, նրա ազատության ու անվտանգության հիմնական երաշխավորը, տարածաշրջանում կայունության ու խաղաղության պահպանման կարևոր գրավականներից մեկը:
Փա՜ռք ու պատիվ մեր հերոսական բանակին, հայրենիքի ազատության համար իրենց կյանքը զոհաբերած մեր բոլոր նահատակներին, քաջ զինվորներին, ում անսասան կամքի, խիզախության ու անձնվիրության շնորհիվ այսօր ամուր են հարազատ երկրի սահմանները:
Այս նվիրական տոնի կապակցությամբ մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և մեր ողջ ժողովրդին: Մաղթում եմ խաղաղություն, մեծագույն հաջողություններ ու նոր հաղթանակներ Մայր Հայրենիքին և Հայոց բանակին»:

Президент Арцаха Бако Саакян: Армянская доблестная армия – основной гарант свободы и безопасности нашего народа
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Бако Саакян сегодня, 28 января, направил поздравительное послание премьер-министру Арменияи Николу Пашиняну. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
«Многоуважаемый Никол Воваевич!
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю Вас с Днем армии!
Армянская доблестная армия – гордость нашего народа, основной гарант его свободы и независимости, один из важных залогов сохранения стабильности и мира в регионе.
Честь и слава нашей героической армии, всем погибшим, отдавшим свою жизнь за свободу родины, всем отважным воинам, благодаря непоколебимой воле, храбрости и самоотверженности которых сегодня неприступны границы нашей родной страны!