«Հրապարակ». Ղազախական մեծ ընկերություն է պատրաստվում բենզին ներմուծել Հայաստան
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայկական շուկայում ամենագայթակղիչը վառելիքի շուկան է: Հեղափոխությունից հետո ոմանք փորձում են մտնել այս շուկա, բայց դա այնքան էլ հեշտ չէ։ 5-6 ամիս է՝ Երևանի քաղաքապետարանն ինչ-որ կարգ է մշակում՝ բենզա-գազալցակայանների համար տարածքներ տրամադրելու նորմատիվներ, դիմումատուները գրեթե հույսը կորցրել են, որ թույլտվություն կստանան։
Մենք տեղեկացանք, որ ղազախական մի մեծ ընկերություն պատրաստվում է բենզին ներմուծել Հայաստան և արդեն անգամ գրասենյակ է ձեռք բերել՝ Թումանյան 1 հասցեում։ Ընկերության փոխտնօրենի պաշտոնը հնարավոր է զբաղեցնի Ղազախստանում ՀՀ նախկին դեսպան Արա Սահակյանը»:

«Грапарак»: Крупная казахская компания собирается импортировать в Армению бензин
Газета «Грапарак» пишет, что самым привлекательным на армянском рынке является рынок топлива. После революции некоторые пытались войти на этот рынок, однако это оказалось не очень просто. Уже 5-6 месяцев мэрия Еревана разрабатывает какой-то порядок – нормативы предоставления территории для бензо- и газозаправочных станций – и заявители почти потеряли надежду, что получат разрешение.
«Мы узнали о том, что какая-то крупная казахская компания собирается импортировать в Армению бензин и уже приобрела даже офис в Ереване – по адресу Туманяна 1. Должность заместителя директора компании, возможно, займет бывший посол Армении  в Казахстане Ара Саакян», - пишет газета.