«Ժամանակ». Նոր Հայաստանի իշխանությունները մնացել են հին Հայաստանի կարկառուն ներկայացուցչի հույսին
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Նոր Հայաստանի իշխանությունները հայտնվել են կադրային այնպիսի վակուումում, որ մնացել են հին Հայաստանի այնպիսի կարկառուն ներկայացուցչի հույսին, ինչպիսին նախկին գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանն է:
Կոստանյանը լինելով գիտությունների դոկտոր՝ քննություն է հանձնել ՀՔԾ պետի տեղակալի թափուր պաշտոնի համար: Սակայն այդ պաշտոնը Կոստանյանի համար ընդամենը տրամպլին է լինելու, որովհետև շատ կարճ ժամանակ անց նա կա՛մ կզբաղեցնի ՀՔԾ պետի, կա՛մ Հանրապետության գլխավոր դատախազի պաշտոնը:
Ի դեպ, Կոստանյանը վերջերս մամուլում հարցազրույց էր տվել և հայտարարել, որ Ադրբեջանը 50 մլրդ դոլարի հայց է նախապատրաստում Հայաստանի դեմ՝ թերևս ակնարկելով, որ եվրոպական դատարաններում Հայաստանի շահերը լավագույնս ներկայացնելու փորձ ունի, և կարող է այս հարցում ևս օգտակար լինել իշխանություններին»:

«Жаманак»: Власти новой Армении» возлагают надежду на представителей старой Армении
Газета «Жаманак» пишет, что власти «Новой Армении» оказались в таком кадровом вакууме, что возлагают надежду на таких ярких представителей старой Армении, каковым является бывший генеральный прокурор Геворк Костанян.
«Костанян, будучи доктором наук, сдал экзамен на вакантную должность заместителя начальника Специальной следственной службы. Однако этот пост будет для Костаняна просто трамплином, поскольку спустя очень короткое время он займет либо должность начальника Специальной следственной службы, либо должность генерального прокурора Армении.
Кстати, Костанян недавно дал интервью и заявил, что Азербайджан готовит иск против Армении на 50 млрд. долларов, пожалуй, намекая на то, что имеет наилучший опыт представления Армении в Европейском суде по правам человека и может быть полезен властям в этом вопросе», - отмечает издание.