«Ժամանակ». Նիկոլ Փաշինյանը որոշել է Դավիթ Անանյանից ազատվել
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշել է Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանից ազատվել «Իմ քայլը» խմբակցության միջոցով:
Նախօրեին Անանյանի և խմբակցության հանդիպումը Անանյանից ազատվելու միջոցառումների շրջանակում էր, որտեղ պատգամավորները իրենց դժգոհություններն են ներկայացրել ՊԵԿ գործունեությունից:
Մեր տեղեկություններով՝ Փաշինյանը ցանկանում է ՊԵԿ նախագահ նշանակել իր խորհրդական, «Առաքելություն» կուսակցության նախագահ Մեսրոպ Առաքելյանին:
«Առաքելությունը» աջակցեց Նիկոլ Փաշինյանի շարժմանը, բայց համարում է, որ համարժեք փոխհատուցում չի ստացել: Հնարավոր է, որ Անանյանը ՊԵԿ նախագահի լավագույն թեկնածուն չէր, բայց Առաքելյանը այդ կառույցը կարճ ժամանակում կհասցնի վախճանի, տնտեսվարողներին ազատելով հարկային կոչվող երևույթից»:

«Жаманак»: Никол Пашинян решил избавиться от Давида Ананяна
Газета «Жаманак» пишет, что премьер-министр Никол Пашинян решил избавиться от председателя Комитета государственных доходов (КГД) Давида Ананяна с помощью фракции «Мой шаг».
Вчерашняя встреча Давида Ананяна с  фракцией «Мой шаг», в ходе которой депутаты выразили свое недовольство деятельностью КГД, состоялась в рамках мероприятий по избавлению от Ананяна.
«По нашим сведениям, Пашинян хочет назначить председателем КГД своего советника, председателя партии «Аракелутюн» Месропа Аракеляна.
Партия «Аракелутюн» поддержала движение Никола Пашиняна, однако считает, что не получила эквивалентную компенсацию. Возможно, Ананян и не является лучшим кандидатом в председатели КГД, но Аракелян за короткое время доведет эту структуру до краха, избавив хозяйствующих субъектов от так называемой налоговой», - пишет газета.