Ամերիկացի գիտնական. «Էրդողանի ապագան Թուրքիայում մշուշոտ է»
Ամերիկացի գիտնական, ճանաչված վերլուծաբան Մայքլ Ռուբինը հայտնի է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի նկատմամբ ունեցած իր կոշտ դիրքորոշմամբ: Ռուբինը հերթական գրառումն է արել Twitter-ում, որը խիստ բարկացրել է թուրքական լրատվամիջոցներին։ Այս մասին տեղեկանում ենք ermenihaber-ից։
Ռուբինը Twitter-ում  տեղադրել էր ամերիկյան «Washingtonexaminer» հանդեսում տպագրված իր հոդվածը՝ «Էրդողանի ապագան Թուրքիայում մշուշոտ է» վերնագրով։
Հոդվածի հղմանը կից գրառում էր արել.
«Էրդողանի ապագան Թուրքիայում մշուշոտ է։ Էրդողանն իր գրասենյակում կմահանա՞, կիշխանազրկվի՞, թե կհայտնվի բանտում»։
Ամերիկացի սյունակագրի հոդվածում Էրդողանը քննադատության է ենթարկվում Թուրքիայի ներսում իրականացվող քաղաքականության համար։
«Բռնապետները երբեք չեն մտածում, հեղաշրջման, կաթվածի, կամ մահափորձի մասին, սակայն դա հնարավոր է»,- նշում է Ռուբինը՝ կանխատեսելով, որ Էրդողանը հնարավոր է արժանանա Թուրքիայի նախկին վարչապետ Ադնան Մենդերեսի ճակատագրին՝ մահապատժին։

Американский учёный: Будущее президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана мутное…
Американский ученый, известный аналитик Майкл Рубин известен своей жесткой позицией в отношении президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана. М. Рубин в очередной раз сделал запись в микроблоге Twitter, которая вызвала широкий общественный резонанс. Об этом сообщает Ermenihaber.
В частности, Майкл Рубин в Twitter опубликовал свою статью в «Washingtonexaminer» под заголовком «Будущее президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана мутное…», прикрепив также другую запись, в которой, в частности, говорится:
«Будущее президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана мутное. Эрдоган скончается в своем офисе? Потеряет власть или окажется в тюрьме?».
А в статье американского аналитика Эрдоган подвергается критике за проводимую внутреннюю политику в Турции.
«Диктаторы никогда не задумываются о государственном перевороте, инфаркте или покушении на убийство, однако, это возможно», – отмечает М. Рубин, прогнозируя, что Эрдоган возможно удостоится участи экс-премьера Турции Аднана Мендереса, то есть – смертной казни.