«Ժամանակ». Անանյանի նկատմամբ խորը ատելություն կա իր ղեկավարած հաստատությունում
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի հարկային ծառայության աշխատակիցների շրջանում լուրջ դժգոհություն կա ՊԵԿ ղեկավար Դավիթ Անանյանից:
2018թ. միակ տարին է եղել, երբ հարկային ծառայության աշխատակիցներին պարգևավճարներ չեն վճարել: Խոսքը ծառայության շարքային և միջին օղակի աշխատակիցների մասին է:
Ամանորից առաջ Անանյանը համակարգից մոտ 130 մարդու կրճատեց՝ դրանով վախի մթնոլորտ ստեղծելով աշխատակիցների շրջանում, իսկ պարգևավճարների ամբողջ ֆոնդը բաշխեց իր և իր մերձավորների միջև: Բնական է, որ շարքային աշխատակիցները չեն կարող ընդվզել իրենց ղեկավարի դեմ, բայց փաստ է, որ նրա նկատմամբ խորը ատելություն կա նաև իր ղեկավարած հաստատությունում»:

«Жаманак»: Давида Ананяна в возглавляемой им структуре ненавидят
Газета «Жаманак» пишет, что среди сотрудников налоговой службы Армении нарастает серьезное недовольство руководителем Комитета государственных доходов Давидом Ананяном.
«2018 год был единственным, когда сотрудники налоговой службы не получили премии. Речь идет о рядовых сотрудниках и руководителях среднего звена.
До Нового года Давид Ананян сократил в системе около 130 человек, сформировав тем самым атмосферу страха среди сотрудников, а весь премиальный фонд распределил между собой и своими близкими. Рядовые сотрудники, естественно, не могут бунтовать против руководства, однако факт, что к нему испытывают глубокую ненависть и в возглавляемой им структуре», - пишет газета.