«Ժամանակ». ԱԺ-ում չհասցրեցին հավանություն տալ Կառավարության ծրագրին
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «ՀՀ ԱԺ յոթերորդ գումարման առաջին նստաշրջանի հաջորդ նիստը տեղի կունենա փետրվարի 11-ին: Այս նստաշրջանը սկսվել էր դեռևս հունվարի 14-ին և դրա օրակարգում ընդգրկված երկու հարցեր՝ Կառավարության ծրագրին հավանություն տալը և Կառավարության կառուցվածքում փոփոխություններ կատարելու մասին նախագծերը, այդպես էլ չքննարկվեցին, և նիստը հետաձգվեց:
Փետրվարի 11-ի նիստի օրակարգում ընդգրկված է լինելու Կառավարության ծրագրին հավանություն տալու հարցը, մի ծրագիր, որը մինչև այժմ պատգամավորներից որևէ մեկը չի տեսել: Կառավարության կառուցվածքի փոփոխության հարցը հետաձգվում է, և հնարավոր է, այդպես էլ չդրվի քննարկման»:

«Жаманак»: В парламенте так и не успели обсудить программу правительства
Газета «Жаманак» пишет, что следующее заседание первой сессии Национального Собрания 7-го созыва состоится 11 февраля. Эта сессия началась еще 14 января и включенные в ее повестку два вопроса – одобрение проектов программы правительства и изменений в структуру правительства – так и не были обсуждены, заседания были отложены.
«В повестку заседания 11 февраля включен вопрос одобрения программы правительства, программы, которую до сих пор никто из депутатов не видел.
Вопрос внесения изменений в структуру правительства откладывается, и возможно, так и не будет представлен на обсуждение», - отмечает издание.