Փետրվարի 4-ին կառավարության ծրագրի աշխատանքային տարբերակը կուղարկվի ԱԺ հանձնաժողովներին
Ազգային ժողովում «Իմ քայլը» խմբակցությունն այսօր փակ նիստ է անցկացրել, որին ներկա են եղել նաև վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու մարզպետները։
Քննարկումից հետո «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց, որ քննարկմանը վարչապետը Դավոսի հետ կապված տեղեկություններ է ներկայացրել, ինչպես նաև քննարկել են, թե կառավարության ծրագիրը երբ պետք է ներկայացվի հանձնաժողովներին։
«Երկուշաբթի օրը կառավարության ծրագրի աշխատանքային տարբերակը կներկայացվի հանձնաժողովներին»,- ասաց պատգամավորը։
Լրագրողները հետաքրքրվեցին, թե ինչու էին քննարկմանը ներկա նաև մարզպետները, Աղազարյանը պատասխանեց, նրանք ներկա էին ոչ որպես միայն մարզպետներ, այլև «Քաղաքացիական պայմանագիր» վարչության անդամներ։
Լրագրողների դիտարկմանը, թե ստացվում է, որ դա ոչ թե խմբակցության, այլ կուսակցության նիստ է եղել, նա բացասական պատասխանեց. «ԱԺ ցանկացած խմբակցություն իրավասու է հրավիրել իր նիստերին ցանկացած բարձրաստիճան պաշտոնյայի»։

Рабочий вариант программы правительства Армении 4 февраля будет представлен комиссиям НС
В Национальном Собрании Армении сегодня фракция «Мой шаг» провела закрытое заседание, на котором присутствовали премьер-министр РА Никол Пашинян и губернаторы областей республики.
После обсуждения депутат НС РА от фракции «Мой шаг» Овик Агазарян в беседе с журналистами сообщил, что на заседании премьер-министр РА Никол Пашинян представил информацию о своем визите в Давос. По его словам, были обсуждены также сроки представления программы правительства парламентским комиссиям.
«В понедельник рабочий вариант программы правительства будет представлен комиссиям», – сказал депутат.
Журналисты спросили, почему на обсуждении присутствовали также губернаторы областей, Агазарян в ответ отметил: они присутствовали не только как губернаторы, но и как члены правления партии «Гражданский договор».
При этом депутат не согласился с замечанием журналистов, что, получается, состоялось заседание партии, а не фракции. «Любая фракция НС может приглашать на свои заседания любых высокопоставленных должностных лиц», – отметил он.