Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր պաշտպանության նախարար Կարեն Աբրահամյանի և այլ պաշտոնյաների ուղեկցությամբ այցելել է հանրապետության արևելյան սահմանագծի տարբեր հատվածներ, տեղում ծանոթացել զինվորների ծառայության ընթացքին և տիրող իրավիճակին:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ նույն օրը Նախագահն այցելել է Մարտակերտի շրջանի Թալիշ գյուղ և հրավիրել աշխատանքային խորհրդակցություն բնակավայրի վերականգնմանն առնչվող խնդիրների շուրջ:
Բակո Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ՝ նշելով Թալիշի վերականգնման ծրագրի կարևորությունը մեր երկրի համար:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են պաշտպանության նախարար Կարեն Աբրահամյանը, քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха Бако Саакян провел рабочее совещание по вопросам программ восстановления Талиша
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахская Республика, НКР) Бако Саакян сегодня в сопровождении министра обороны Карена Абрамяна и других должностных лиц посетил ряд участков восточной границы республики, на месте ознакомился с ходом службы солдат и текущей ситуацией.
В тот же день президент посетил село Талиш Мартакертского района и провел рабочее совещание по вопросам восстановления населенного пункта.
Бако Саакян дал конкретные поручения руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов, отметив важность программы восстановления Талиша для страны.
В совещании приняли участие министр обороны Карен Абрамян, министр градостроительства Карен Шахраманян, другие должностные лица.