Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր պաշտպանության նախարար Կարեն Աբրահամյանի և այլ պաշտոնյաների ուղեկցությամբ այցելել է հանրապետության արևելյան սահմանագծի տարբեր հատվածներ, տեղում ծանոթացել զինվորների ծառայության ընթացքին և տիրող իրավիճակին:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ նույն օրը Նախագահն այցելել է Մարտակերտի շրջանի Թալիշ գյուղ և հրավիրել աշխատանքային խորհրդակցություն բնակավայրի վերականգնմանն առնչվող խնդիրների շուրջ:
Բակո Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ՝ նշելով Թալիշի վերականգնման ծրագրի կարևորությունը մեր երկրի համար:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են պաշտպանության նախարար Կարեն Աբրահամյանը, քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh Republic President Bako Sahakyan accompanied by Defense Minister Karen Abrahamyan and other officials visited today various sections of the country’s eastern borderline and got acquainted on the spot with the course of military service and current situation, his office said.
On the same day the president visited the Talish village of the Martakert region and convened a working consultation on the issues related to the restoration of the settlement.
Sahakyan gave concrete instructions to the heads of the concerned structures towards proper solution of the issues under discussion highlighting the significance of the Talish restoration program for the country.
Defense Minister Karen Abrahamyan, Minister of Municipal Engineering Karen Shahramanyan and other officials also took part in the consultation.