Այլընտրանքային էներգետիկան հեռանկարային ոլորտ է մեր երկրի համար. Արմեն Սարգսյան
Աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ֆրանսիացի հայտնի գործարար, Electricité de France ընկերության խորհրդի նախկին նախագահ և գլխավոր տնօրեն, Veolia Environnement ընկերության նախկին գործադիր տնօրեն Հենրի Պրոգլյոյի հետ։
Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ՝ նախագահ Սարգսյանը և գործարարը քննարկել են բնապահպանության, էներգետիկայի, ջրային պաշարների արդյունավետ կառավարման ոլորտներում փոխգործակցության հնարավորություններն ու հեռանկարները։
Հանրապետության նախագահը հատկապես ընդգծել է այլընտրանքային էներգետիկայի ոլորտում առկա մեծ ներուժն ու համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունը՝ նշելով, որ Հայաստանը հարուստ է վերականգնվող էներգիայի աղբյուրներով, և այլընտրանքային էներգետիկան բիզնեսի հեռանկարային տեսակ է մեր երկրի համար։
Զրուցակիցները պայմանավորվել են, որ որպես առաջին քայլ, նշված ոլորտներում մեծ փորձառություն ունեցող գործարարն առաջիկա ամիսներին կայցելի Հայաստան՝ հնարավորություններին տեղում ծանոթանալու, քննարկումները շարունակելու և գործակցությանն առավել առարկայական ընթացք տալու համար։

Армен Саркисян: Альтернативная энергетика является перспективной сферой для Армении
Находящийся с рабочим визитом в Париже президент Армении Армен Саркисян провел встречу с известным бизнесменом, бывшим председателем совета и гендиректором компании Electricité de France, бывшим исполнительным  гендиректором компании Veolia Environnement Генри Проглио. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Согласно информации, А. Саркисян и Г. Проглио обсудили вопросы и перспективы сотрудничества в сфере экологии, энергетики, управления водными ресурсами.
Президент Армен Саркисян особенно подчеркнул, что в сфере альтернативной энергетики налицо огромный потенциал и возможность для реализации совместных программ, отметив, что Армения богата возобновляемыми источниками энергии и альтернативная энергетика является перспективным видом бизнеса в Армении.
Собеседники пришли к договоренности, что в качестве первого шага бизнесмен Генри Проглио посетит Армению в ближайшие месяцы – для ознакомления на месте с возможностями и условиями, продолжения обсуждений и придания сотрудничеству более предметного течения.