Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ որոշումը կհրապարակվի այսօր
Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ Մնացական Հարությունյանի նախագահությամբ, այսօր՝ ժամը 12:00-ին, կհրապարակի ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ որոշումը:
Հիշեցնենք, որ 18.01.2019 թ․ առաջին ատյանի դատարանի որոշմամբ բավարարվել էր Հատուկ քննչական ծառայության քննիչի միջնորդությունը՝ Ռոբերտ Քոչարյանին կալանքի տակ պահելու ժամկետը երկարացնելու վերաբերյալ և մերժվել՝ պաշտպանների միջնորդությունը Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանքն այլընտրանքային խափանման միջոց գրավով փոխարինելու մասին:

Апелляционный суд сегодня огласит решение о мере пресечения второму президенту Армении Р. Кочаряну
Апелляционный уголовный суд Армении под председательством судьи Мнацакана Арутюняна сегодня, 7 февраля, в 12:00, огласит решение по вопросу о мере пресечения в отношении второго президента РА Роберта Кочаряна. Об этом напоминает команда адвокатов Р.Кочаряна.
Суд общей юрисдикции ереванского административного района Кентрон 18 января 2019 года вынес решение, согласно которому ходатайство Специальной следственной службы о продлении срока ареста второго Президента Армении Роберта Кочаряна на 2 месяца было удовлетворено. Наряду с этим, суд отклонил ходатайство адвокатской группы Роберта Кочаряна о применении альтернативной меры пресечения в виде залога. Это решение суда команда адвокатов экс-президента обжаловала в апелляционном порядке.