Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հարցաքննությունը տևել է 1.5 ժամ (լրացված)
ՀՔԾ-ում Մարտի 1-ի գործով այսօր որպես վկա հարցաքննվել է ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը։ Panorama.am-ի հետ զրույցում ՀՔԾ-ից ոչ հերքեցին, ոչ էլ հաստատեցին տարածված լուրը։
«Մենք չենք մեկնաբանում»,-ասացին հատուկ քննչական ծառայությունից։
Ավելի ուշ Առաջին նախագահի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրեց. « Այսօր ՀՀ Հատուկ քննչական ծառայությունում Մարտի 1-ի քրեական գործի շրջանակներում, վկայի կարգավիճակով հարցաքննվել է ՀՀ Առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը: Հարցաքննությունը տևել է 1.5 ժամ»։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ՀՔԾ-ն պաշտոնապես ոչ հերքեց, ոչ էլ հաստատեց  ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հարցաքննության մասին տարածված լուրերը։
Մարտի 1-ի իրադարձությունների գործով սահմանդրական կարգը տապալելու հատկանիշներով մեղադրանք է առաջադրված ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին։ Նա գտնվում է կալանքի տակ, փաստաբանների խոսքով, Քոչարյանը համարում է, որ իր նկատմամբ քաղաքական հետապնդում է իրականացվում։

Допрос первого президента Армении Левона Тер-Петросяна длился 1,5 часа
В Специальной следственной службе (ССС) Армении сегодня в качестве свидетеля в рамках «Дела 1 марта» был допрошен первый президент РА Левон Тер-Петросян. Корреспонденту Panorama.am в ССС ни подтвердили, ни опровергли данную информацию.
«Не комментируем», – отметили в ССС.
Чуть позже пресс-секретарь первого президента РА Арман Мусинян на своей странице в соцсети Facebook сообщил: «Сегодня в Специальной следственной службе в рамках “Дела 1 марта” в статусе свидетеля был допрошен первый президент Армении Левон Тер-Петросян. Допрос длился 1,5 часа».
Напомним, что ранее ССС официально ни опровергла, ни подтвердила муссируемые о допросе третьего президента Армении Сержа Саргсяна сведения.