Ռոբերտ Քոչարյանի վերաբերյալ Վերաքննիչ դատարանի որոշումը տրամադրվել է պաշտպանական խմբին
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի վերաբերյալ Վերաքննիչ դատարանի՝ փետրվարի 7-ի որոշումը տրամադրվել է պաշտպանական խմբին:
Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խումբը տեղեկացնում է, որ Վերաքննիչ դատարանի այս որոշումը ևս առաջիկայում կբողոքարկվի Վճռաբեկ դատարան:
Հիշեցնենք, որ առաջին ատյանի դատարանի 18.01.2019 թ․ որոշմամբ՝ բավարարվել էր Հատուկ քննչական ծառայության քննիչի միջնորդությունը՝ Ռոբերտ Քոչարյանին կալանքի տակ պահելու ժամկետը երկարացնելու վերաբերյալ և մերժվել՝ պաշտպանների միջնորդությունը Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանքն այլընտրանքային խափանման միջոց գրավով փոխարինելու մասին:

Решение Апелляционного суда Армении предоставлено адвокатам Роберта Кочаряна
Решение Апелляционного уголовного суда от 07 февраля 2019 года было предоставлено адвокатам второго президента Армении Роберта Кочаряна, сообщает адвокатская группа экс-президента.
Согласно информации, в ближайшее время данное решение также будет обжаловано в Кассационном суде.
Ранее сообщалось, что 18 января суд общей юрисдикции административного района Кентрон вынес решение, согласно которому, ходатайство Специальной следственной службы о продлении срока ареста второго президента Армении Роберта Кочаряна на два месяца было удовлетворено.
Наряду с этим, суд отклонил ходатайство защитной группы Роберта Кочаряна о применении альтернативной меры пресечения в виде залога.