Քննություն է տարվում՝ պարզելու զինծառայողի մահվան հանգամանքները
Երեկ՝ փետրվարի 12-ին` ժամը 18։00-ին, N զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Ֆրունզիկ Վալերիկի Թամազյանը՝ թոքային զարկերակի տրոմբոեմբոլիա, սուր շնչառական անբավարարություն 3-րդ աստիճանի և արդիոգեն շոկ, նախասրտերի թրթռման պարոքսիզմ, լյարդային անբավարարություն, սրտի կանգ, վիճակը ծայրահեղ ծանր նախնական ախտորոշմամբ ընդունվել է Մարտակերտի զինվորական հոսպիտալ, որտեղ ժամը 20։27-ին վերջինիս մոտ գրանցվել է կենսաբանական մահ։
Քննչական կոմիտեից հայտնեցին, որ դեպքի առթիվ երրորդ կայազորային քննչական բաժնում նախապատրաստվում են  նյութեր, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական  գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ հետազոտումն  ապահովելու ուղղությամբ:

Следственный комитет Армении выясняет обстоятельства смерти военнослужащего Фрунзика Тамазяна, сообщает пресс-служба СК РА.
«Накануне, 12 февраля, в 18:00, военнослужащий срочной службы N-ской воинской части, рядовой Фрунзик Тамазян в крайне тяжелом состоянии с диагнозом “тромбоэмболия легочной артерии, острая дыхательная недостаточность третьей степени и кардиогенный шок, пароксизм фибрилляции предсердий, печеночная недостаточность, остановка сердца” поступил в военный госпиталь Мартакерта, где в 20:37 была констатирована его биологическая смерть», – говорится в сообщении.
Третьим гарнизонным следственным отделом подготавливаются материалы, предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия, направленные на обеспечение всестороннего, полного и объективного исследования произошедшего.