96 և 102 կգ քաշային կարգերում Հայաստանի չեմպիոնները
Ծանրամարտի Հայաստանի տղամարդկանց առաջնությունում այսօր մրցեցին 96 կգ և 102 կգ քաշային ծանրորդները: 96 կգ-ում Հակոբ Մկրտչյանը պոկեց 160 կգ, հրեց 200 կգ և երկամարտի 360 կգ արդյունքով նվաճեց Հայաստանի չեմպիոնի կոչումը:
Ծանրաձողին ընդամենը երկու անգամ մոտեցավ Արսեն Մարտիրոսյանը (102 կգ): Երկու վարժություններում նա մեկական մոտեցումով հանդես եկավ, պոկումում ցույց տվեց 160 կգ, հրումում` 190 կգ և երկամարտում (350 կգ) արդեն անհասանելի դառնալով մրցակիցների համար` դադարեցրեց մրցելույթը:
Վաղը` փետրվարի 15-ին, Հայաստանի ծանրամարտի առաջնության վերջին օրը կմրցեն 109 կգ և +109 կգ քաշայինները: Հայտավորված են մեր բոլոր անվանիները. Սիմոն Մարտիրոսյանը, Գոռ Մինասյանը, Ռուբեն Ալեքսանյանը, Սամվել Գասպարյանը և այլոք:

Athletes competing in the 96kg and 102kg weight class of the Men’s Championship took place on Thursday. As the National Olympic Committee reported, Hakob Mkrtchyan lifted 160kg in the snatch and 200kg in the clean and jerk, becoming Armenian champion with the double-event of 367kg.
Meanwhile Arsen Martirosyan competing in the 102kg weight class was declared champion with the double-event of 350kg.
On February 15, the final day of the championship athletes in the 109kg and109+kg will join the tournament. The list of athletes competing for the title includes Simon Martirosyan the world record holder in the clean and jerk and total for the −109 kg division and Gor Minasyan Olympic silver medalist (2016).