«Իրատես». Ի՞նչ «նախապատմություն» է ունեցել Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հարցաքննությունը
«Իրատես» թերթը գրում է. «Մարտի 1-ի գործով Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հարցաքննությունը «նախապատմություն» է ունեցել. հավաքվել են առաջին նախագահը, պաշտպանության, անվտանգության ԱԺ մշտական հանձնաժողվի նախագահ, ոչ անհայտ Անդրանիկ Քոչարյանը, փաստաբան Վահե Գրիգորյանը, և ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանի «քավորությամբ» որոշել, թե հարցերի ինչ ցանկ պետք է առաջադրվի` «Թող ոչ մի զոհ չպահանջվի ինձնից բացի» արտասանած ԼՏՊ-ին։
Երևի հենց դրա համար էլ առաջին նախագահը, ի հեճուկս փաստաբանների հայտնի թիմեր ունեցող երկրորդ և երրորդ նախագահների, առանց փաստաբանի է գնացել ՀՔԾ, «գազեթից-բանից» խոսելու, պատասխանելու «ծանոթ» հարցերին` ընդամենը մեկուկես ժամում, երբ Սերժ Սարգսյանի հարցաքննությունը տևել է 4 ժամ, իսկ Քոչարյանինը` էլ չասենք:

«Иратес»: Какую предысторию имеет допрос Левона Тер-Петросяна по делу 1 марта
Газета «Иратес» пишет, что допрос Левона Тер-Петросяна по делу 1 марта имел предысторию». Собрались первый президент, председатель постоянной парламентской комиссии по вопросам обороны и безопасности, небезызвестный Андраник Кочарян, адвокат Ваге Григорян и под «крестничеством» начальника Специальной следственной службы Сасуна Хачатряна решили, какой список вопросов должен быть задан Левону Тер-Петросяну, который в те дни декламировал «Пусть не будет жертв, кроме меня».
«Наверное, именно поэтому первый президент – вопреки имеющим команду известных адвокатов второму и третьему президента – явился в Специальную следственную службу без адвоката, чтобы поговорить о «газетах, о том о сем», ответить на знакомые вопросы, всего в течение полутора часов, в то время как допрос Сержа Саргсяна продолжался 4 часа, не говоря уже о Роберте Кочаряне», - пишет газета.