Ամերիաբանկը ճանաչվել է 2019թ. լավագույն ներդրումային բանկ «Global Finance» ամսագրի կողմից
Ամերիաբանկը չորրորդ տարին անընդմեջ “Global Finance” հեղինակավոր ամսագրի կողմից արժանանում է Հայաստանի «Լավագույն ներդրումային բանկ» մրցանակին:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ից հայտնում է, որ գնահատումն իրականացվել է այնպիսի կարևոր չափանիշների հիման վրա, ինչպիսիք են՝ շուկայում ունեցած մասնաբաժինը, ներդրումային բանկային գործարքների իրականացման հնարավորությունները, քանակը և ծավալը, սպասարկման որակը, մատուցվող խորհրդատվությունը, նորարարական տեխնոլոգիաների կիրառումը, գնագոյացումը, կապիտալի շուկաներում առաջնային տեղաբաշխումների ու երկրորդային շուկայում սպասարկման հնարավորությունները, շուկայում ունեցած համբավը, միջազգային ֆինանսական շուկայում համագործակցող ֆինանսական կազմակերպությունների լայն ցանցը և այլն:
Նշվում է նաև, որ «Լավագույն ներդրումային բանկ 2019» մրցանակի հաղթողների ամբողջական ցանկը կհրապարակվի «Global Finance» ամսագրի ապրիլյան համարում:

The Global Finance magazine has named Ameriabank the best investment bank in Armenia for the fourth year in a row, the bank said in a press release on Friday.
The assessment is based on a string of key standards such as market share, amount and volume of transactions, quality of service, consulting services, innovation, pricing, capabilities of primary placement in capital markets and service in secondary ones, reputation in the market, wide network of financial institutions cooperating in the international financial market and others.
The complete list of all the winners in the Best Investment Bank 2018 category will be published in the April edition of Global Finance magazine.