Մանվել Գրիգորյանի փաստաբանը մեղադրանքի մի մասով դադարեցնում է նրա պաշտպանությունը
Մանվել Գրիգորյանի փաստաբաններից Արսեն Մկրտչյանը  հայտարարել է մեղադրանքի մի մասով Մանվել Գրիգորյանի պաշտպանությունը դադարեցնելու մասին:
«Այս պահից սկսած դադարեցնում եմ Մանվել Գրիգորյանի պաշտպանությունը նրա զինվորի կամ ազատամարտիկի հացը յուրացնելու մեղադրանքի մասով, նման մեղադրանքն անհիմն հերյուրանք լինելու պատճառով, մնացած մասով մեղադրանքը թող հուզի այլ մաստի փաստաբաններին՝ ես իմ Ընտանիքի, Հարազատների, Ընկերների ու Հայրենիքի առջև այլևս արդարանալու բան չունեմ՝ կասկածողները՝ սրիկա են»,-գրել է նա ֆեյսբուքյան իր էջում:
Հիշեցնենք, որ Մանվել  Գրիգորյանի և  Նազիկ Ամիրյանի վերաբերյալ քրեական գործի նախաքննությունն ավարտվել է։ Մ. Գրիգորյանը մեղադրվում է ապօրինի կերպով զենք-զինամթերք պահելու, 101.232.917 ՀՀ դրամի գույք յուրացնելու, 1.228.176.342 ՀՀ դրամի հարկերի վճարումից խուսափելու, պետական միջոցներից 1.225.003.300 ՀՀ դրամ վատնելու և շորթմամբ  37․101․100 ՀՀ դրամ արժողությամբ գույքի հափշտակությունը կազմակերպելու մեջ:

Адвокат А. Мкртчян объяснил, почему решил частично отказаться от защиты Манвела Григоряна
Один из адвокатов бывшего депутата Национального собрания Армении, экс-председателя Союза добровольцев «Еркрапа» Манвела Григоряна – Арсен Мкртчян – заявил о прекращении защиты генерала по части обвинения.
«С этого момента прекращаю защиту Манвела Григоряна по части предъявленного ему обвинения в присвоении хлеба солдата или азатамартика (ветерана карабахской войны.  – Прим. ред.) по той причине, что подобное обвинение – безосновательная клевета», – написал он на своей странице в социальной сети Facebook.
«По остальной части обвинение пусть беспокоит адвокатов, отвечающих за остальную часть. Мне более не в чем оправдываться перед своей семьей, родными, друзьями и Родиной», – написал он.
Предварительное следствие  по  выделенному в отдельное производство уголовному делу в части, касающейся бывшего депутата Национального собрания Армении, экс-председателя Союза добровольцев «Еркрапа» Манвела Григоряна и его супруги Назик Амирян, завершено. Сообщается, что М. Григорян обвиняется в незаконном хранении оружия и боеприпасов, присвоении имущества на сумму в размере 101.232.917 драмов, уклонении от уплаты налогов в размере 1.228.176.342 драмов, растрате государственных средств в размере 1.225.003.300 драмов и организации хищения имущества стоимостью 37․101․100 путем вымогательства.