Ուրցաձորի նորընտիր գյուղապետ. Էլ ոչ մի հրաժարական
«Մեկնաբանության կարիք չկա։ Մենք հաղթել ենք»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Արարատի մարզի Ուրցաձոր համայնքի նորընտիր ղեկավար Ռաֆիկ Անդրեասյանը։
Հաղթանակից հետո, ըստ նրա, ինքն ավելի շատ է աշխատելու, ավելի շատ բան է անելու։
«Ցույց եմ տալու, որ ընկերներ միայն միասնության արդյունքում կարելի է հասնել բարձր արդյունքների։ Այն ժամանակ ճիշտ էր իմ հրաժարականը, հիմա ճիշտ է ինձ ընտրելը»,-ասաց նա։
Հարցին, եթե իրենց դժգոհ համագյուղացիները կրկին որոշեն բողոքի ակցիա անցկացնել իր հեռանալու պահանջով, ինչպե՞ս է վարվելու Անդրեասյանը, նա պատասխանեց. «Էլ ոչ մի հրաժարական։ Կասկած կար, որ նախկինում ընտրությունները լեգիտիմ չեն եղել, մրցակցային չեն եղել։ Եթե այդպես բան կանեն, ուրեմն իրենք սառը չեն մտածում։ Ընտրություններն անցել են բարձր մակարդակով, ընտրողները ոչ միայն աշխույժ էին, այլև իրար էին կոտորում»։
Հիշեցնենք, որ այստեղ արտահերթ ընտրություններին մասնակցում էր 5 թեկնածու։ Նրանք բոլորն էլ ինքնաառաջադրված էին։ Անդրեասյանի օտին քվեարկել է 911 ընտրող, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ Գևորգ Ավետիսյանի օգտին 744 ընտրող։
Ռաֆիկ Անդրեասյանը հրաժարական տվեց բողոքի ակցիաների արդյունքում։ Որոշ համագյուղացիներ նրան մեղադրում էին կոռուպցիայի մեջ։
Ոստիկանության տարածած հաղորդագրության համաձայն, Ուրցաձորի համայնքապետը յուրացրել էր մանկապարտեզի նորոգման համար հատկացված 25 միլիոն դրամը։

Новоизбранный глава общины Урцадзор обещал «больше не подавать в отставку»
«Нет необходимости в комментировании. Мы одержали победу», – в беседе с корреспондентом Panorama.am заявил новоизбранный руководитель общины Урцадзор Араратской области Армении Рафик Андреасян.
После победы, по его словам, он начнет работать более интенсивно.
«Покажу, что только посредством единства можно достигнуть больших результатов. В то время моя отставка была верной, сейчас правильным является моё избрание», – отметил Р. Андреасян.
На вопрос, если жители общины вновь выразят недовольство в связи с его деятельностью и проведут акцию протеста с требованием его отставки, как он поступит в таком случае, Р. Андреасян ответил: «Больше никаких отставок. Были сомнения касательно того, что в прошлом выборы были нелегитимными, не было конкурентными. Если скажут подобное, значит, они не умеют хладнокровно рассуждать. Выборы прошли на высшем уровне, избиратели были не только активны, но и не давали друг другу очереди».
Напомним, что в выборах в общине Урцадзор участвовали 5 кандидатов, все они были самовыдвиженцами. «За» Рафика Андреасяна проголосовал 911 избиратель, а представителя партии «Гражданский договор» Геворга Аветисяна – 744 избирателя.
Отметим, Р. Андреасян подал в отставку в результате акций протеста. Некоторые жители общины обвиняли его в коррупции.
Согласно распространенному сообщению Полиции, глава общины Урцадзор в присвоении 25 млн драмов, предназначенные на ремонт детского сада.