Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 18-ին՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է կցորդիչով բեռնատարների համար (մերկասառույց), մարդատար ավտոմեքենաների համար՝ դժվարանցանելի:
Դժվարանցանելի են Արագածոտնի մարզի Ապարանի տարածաշրջանի Վարդենիս, Թթուջուր, Չքնաղ, Ձորագլուխ, Նիգավան և Արագածի՝ Մելիքգյուղ, Շենկանի, Ավշեն, Միրաք գյուղերի ավտոճանապարհները:
Սոթք-Քարվաճառ և Շիրակի մարզի Գյումրի-Աշոցք ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց::
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է միայն մարդատար ավտոմեքենաների համար:

Some highways are closed or hardly passable in the territory of Armenia as of 8:30am Monday, the Ministry of Emergency Situations said in a daily road condition update.
Covered with black ice, Vardenyats Pass is shut down for trailer trucks and difficult to pass for passenger vehicles.
The roads in the villages of Vardenis, Ttujur, Chknagh, Dzoraglukh, Nigavan (Aparan region), Melikgyugh, Shenkan, Avshhen and Mirak (Aragats region) are barely passable.
Sotk-Karvachar and Gyumri-Ashotsk highways are partly covered with black ice.
According to the Roads Department of Georgia’s Ministry of Regional Development and Infrastructure, Stepantsminda-Lars highway is open only for passenger vehicles.