Հակոբ Արշակյանը «լայվ» է մտել զուգարանից
Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Հակոբ Արշակյանն այցելել է Կենտրոնական Կիլիկիա ավտոկայան։
Նախարարը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ընթացքում շրջեց ավտոկայանի զուգարաններում՝ ցույց տալով այնտեղի պայմանները։
«Խայտառակ վիճակ է, հակասանիտարական։ Միանգամից զգացվում է, որ ընդհանրապես որևէ աշխատանք տասնյակ տարիների ընթացքում չի արվել։ Այստեղ կարող եմ ասել, անհնար է օգտվելն այս ամեն ինչից, խնդրեմ, ձեր աչքով տեսեք»։
Նա նաև ասաց, որ նախարարությունը քայլեր է ձեռնարկելու նորմալ պայմաններ ստեղծել, որպեսզի մարդիկ կարողանան օգտվել դրանցից։

Глава Минтранса Армении вышел в «лайв» из туалета
Министр транспорта, связи и информационных технологий Армении Акоп Аршакян посетил сегодня Центральный автовокзал «Киликия».
Министр вышел в прямой эфир со своей страницы в соцсети Facebook, обошел туалеты автовокзала, продемонстрировав юзерам условия.
«Позорная ситуация, антисанитария. Сразу чувствуется, что за десятилетия не было проведено каких-либо работ. Здесь можно только сказать, что невозможно воспользоваться всем этим, прошу, посмотрите сами», – отметил он.
А. Аршакян отметил также, что министерство предпримет шаги для создания нормальных условий для людей.