Ալեքսանյանն ու Ծառուկյանը իրենց բիզնեսների և ընտանիքի անդամների անունից գումար են փոխանցել Աննա Հակոբյանի հիմնադրամին
Նիկոլ Փաշինյանի կինը՝ Աննա Հակոբյանը, 2018թ.-ի ամռանն ազդարարեց նոր բարեգործական հիմնադրամ ստեղծելու մասին:
«City of smile» («Ժպիտների քաղաք») բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահը Աննա Հակոբյանն է, խորհրդի կազմում ընդգրկված են «Իմ քայլ»-ը դաշինքի պատգամավորներ, բժիշկներ, բարեգործական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Հիմադրամին գումար տրամադրած ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց՝ նախօրեին հրապարակված ցանկի համաձայն, նվիրատուների ճնշող մեծամասնությունը հայաստանցի գործարարներն են, բանկերն ու խոշոր ձեռնարկությունները:
Մասնավորապես, գործարար Սամվել Ալեքսանյանը 2018.թ-ին հիմնադրամին գումար է փոխանցել իրեն պատկանող 4 ձեռնարկությունների անունից: Ալեքսանյանին պատկանող բոլոր ընկերությունները միասին Աննա Հակոբյանի ղեկավարած հիմնադրամին են փոխանցել շուրջ 40 հազար ԱՄՆ դոլար:
«Ալեքսանյանների ընտանիք» բարեգործական հիմնադրամ՝ 10,000,000.00 դրամ
«Ալեքս տեքստիլ» ՍՊԸ՝ 2,000,000.00 դրամ
«Սիթի» ՍՊԸ՝ 2,000,000.00 դրամ
«Նատալի ֆարմ» ՍՊԸ՝ 3,000,000.00 դրամ
Ըստ հիմնադրամի կայքում հրապարակված ցանկի, 2018թ.-ին հիմնադրամին գումար են փոխանցել ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի կինը՝ Ջավահիր Ծառուկյանը, դուստրը՝ Անահիտ Ծառուկյանը: Փաշինյանի կնոջ ղեկավարած հիմնադրամին գումար է փոխանցվել նաև «Ծառուկյան» բարեգործական հիմնադրամի և «Երևանի կոնյակի գործարան»-ի անունից:
2018թ.-ին Ծառուկյաններն, ընդհանուր առմամբ, 14 մլն ՀՀ դրամ են փոխանցել «City of smile» ին:
Անահիտ Ծառուկյան՝ 5,000,000.00 դրամ
Ջավահիր Ծառուկյան՝ 5,000,000.00 դրամ
«Գագիկ Ծառուկյան» ԲՀ՝ 2,000,000.00 դրամ
«Երևանի Կոնյակի Գործարան» ՓԲԸ՝ 2,000,000.00 դրամ
Բացի սա, «Ծառուկյան բարեգործական հիմնադրամն» ու Ջավահիր Ծառուկյանը Աննա Հակոբյանի հիմնադրամին գումար են փոխանցել նաև 2019թ-ին՝ յուրաքանչյուրը 1 մլն դրամ:
Անցյալ տարի հիմնադրամի ամենախոշոր նվիրատուն «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատն» է եղել. գումարի չափը կազմել է 51,000,000.00 ՀՀ դրամ:

С. Алексанян и Г. Царукян от имени своих семей и принадлежащих им предприятий перечислили крупные средства в Фонд супруги премьера Армении
12:25 25/02/2019
Супруга премьер-министра Армении Никола Пашиняна – Анна Акопян – летом 2018 года сообщила о создании нового благотворительного фонда.
Председателем Совета попечителей благотворительного фонда «City of smile» («Город улыбок») является Анна Акопян, в состав Совета включены депутаты от блока «Мой шаг», врачи, представители благотворительных организаций.
Согласно обнародованному накануне списку физических и юридических лиц, предоставивших средства Фонду, подавляющее большинство меценатов – это армянские бизнесмены, банки и крупные предприятия.
В частности, бизнесмен Самвел Алексанян в 2018 году сделал пожертвования в Фонд от имени принадлежащих ему 4 предприятий. Все принадлежащие С. Алексаняну компании перечислили в Фонд около 40 тысяч долларов.
Благотворительный фонд «Семья Алексанянов» – 10,000,000.00  драмов
Компания «Алекс Текстиль» – 2,000,000.00 драмов
ООО «Сити» – 2,000,000.00 драмов
ООО «Натали Фарм» –3,000,000.00 драмов
Согласно обнародованному на сайте Фонда списку, в 2018 году Фонду перечислили средства также супруга лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна – Джаваир Царукян, дочь – Анаит Царукян. Фонду «City of smile» средства были перечислены также от имени благотворительного фонда «Царукян» и «Ереванского коньячного завода».
В 2018 году семья Царукянов, в целом, перечислила в Фонд «City of smile» 14 млн драмов.
В частности, Анаит Царукян – 5,000,000.00 драмов;
Джаваир Царукян – 5,000,000.00 драмов;
Благотворительный фонд «Гагик Царукян» –2,000,000.00 драмов;
«Ереванский коньячный завод» – 2,000,000.00 драмов.
Кроме этого, в 2019 году Благотворительный фонд «Гагик Царукян» и Джаваир Царукян в Фонд перечислили также по 1 млн драмов.
Отметим, что самым крупным донором Фонда в прошлом году стал – Зангезурский медно-молибденовый комбинат: перечислены средства в размере 51,000,000.00 драмов.
Около 100 тысяч долларов Фонду пожертвовал Первопрестольный Святой Эчмиадзин.
С полным списком доноров Фонда «City of smile» можно ознакомиться по ссылке.