«Հրապարակ». Ինչու են «Զորաշեն» ՍՊԸ-ի տնօրենին ձերբակալել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ տեղեկացանք, որ Պետական վերահսկողական ծառայության 2 աշխատակցից բացի, ձերբակալվել է նաև կահույքի բիզնեսով զբաղվող ընկերության՝ «Զորաշեն» ՍՊԸ-ի տնօրենը։
Կապվեցինք ընկերության հեռախոսահամարով, մեզ պատասխանեց «տնօրենի հայր» ներկայացած Արթուր Կարապետյանը։ Նա հաստատեց, որ որդուն կանչել են հարցաքննության, բայց պնդեց, որ Հայկ Կարապետյանը ձերբակալված չէ։ Ինչպե՞ս կարող ենք Ձեր որդու հետ զրուցել։ «Լավ, ինձ հարց մի տվեք։ Էլի եմ ասում՝ ձերբակալվածների մասին բան չգիտեմ, բայց գիտեմ, որ հարցաքննություն է գնում։ Ե՛վ ինձ են կանչել, և՛ որդուս, բայց պարզ ասում եմ՝ որդիս ոչ մի կապ չունի։ Ես Կարապետյան Արթուրն եմ, տղես Կարապետյան Հայկն է, բայց մենք կապ չունենք ոչ մի բանի ու ոչ մեկի հետ»։ Թե ինչու են հրավիրվել հարցաքննության, չցանկացավ պատասխանել։
Հիշեցնենք, որ «Զորաշենը», ըստ տեղեկությունների, ՊՎԾ աշխատակիցների հովանավորությամբ ցանկացել է մուտք գործել առողջապահական մատակարարումների դաշտ, շահել է «Սբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ և մի շարք այլ գնումներ ու հայտնվել իրավապահների ուշադրության ներքո։ Ի դեպ, ՊՎԾ ձերբակալված պաշտոնյաներից են Սամվել Ադյանը և Գևորգ Խաչատրյանը»։

«Грапарак»: Почему задержан директор ООО «Зорашен»
Газета «Грапарак» пишет, что вчера кроме двух сотрудников Государственной контрольной службы был задержан также директор ООО «Зорашен», которая занимается бизнесом мебели.
«Мы позвонили в компанию, и нам ответил «представившийся отцом директора» Артур Карапетян. Он подтвердил, что сына вызвали на допрос, однако утверждал, что Айк Карапетян не задержан. На вопрос, как можно поговорить с Вашим сыном, он ответил: "Ладно, не задавайте мне вопросов. Снова говорю, что я ничего не знаю о задержанных, но знаю, что проводится допрос. И меня вызвали, и сына, но говорю четко, что мой сын не связан с этим. Я Карапетян Артур, мой сын Карапетян Айк, но мы ни с кем и ни с чем никакой связи не имеем". Однако почему вызвали на допрос, он ответить не смог.
Напомним, согласно сведениям, компания «Зорашен» при покровительстве сотрудников Государственной контрольной службы хотела войти на рынок поставок в сфере  здравоохранения, выиграла тендер в медицинском центре «Сурб Григор Лусаворич» и ряд других закупок, оказавшись в центре внимания правоохранителей. Кстати, задержанные чиновники Государственной контрольной службы – Самвел Адян и Геворк Хачатрян», - пишет газета.