Մեղրու լեռնանցքում գետնաբուք և մառախուղ է
Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 27-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Թալինի, Մարալիկի, Արթիկի, Ախուրյանի, Աշոցքի, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի, Ստեփանավանի, Վանաձորի, Թումանյանի, Աբովյանի, Հրազդանի, Սևանի, Դիլիջանի, Իջևանի, Նոյեմբերյանի, Ճամբարակի, Գավառի, Մարտունու, Արարատի, Եղեգնաձորի, Վայքի, Սիսիանի, Գորիսի և Մեղրու տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղում:
Մեղրու լեռնանցքում գետնաբուք և մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 40-60 մետր։ Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է:

Armenia’s Ministry of Transport, Communication and Information Technologies reports snowfalls on the roads of Talin, Maralik, Artik, Akhuryan, Ashotsk, Aparan, Aragats, Spitak, Stepanavan, Vanadzor, Tumanyan, Abovyan, Hrazdan, Sevan, Dilijan, Ijevan, Noyemberyan, Chambarak, Gavar, Martuni, Ararat, Yeghegnadzor, Vayk, Sisian, Goris and Meghri regions as of 9:30am Wednesday.
Ground blizzard and fog hit Meghri Pass, reducing visibility to 40-60 meters. Vardenyats Pass is difficult to pass.
Road clearing operations are underway, the ministry said, adding all the other interstate and republican highways in the country are open for traffic.