«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Երևանի հարակից մարզերի ՔՊ-ական մարզպետներն ու քաղաքապետերը իրենց աշխատակիցներին հայտարարել են, որ մարտի 1-ին աշխատանքն ավարտվում է ոչ թե 18-ին, այլ մեկ ժամ շուտ, որպեսզի իրենք կարողանան հասնել 18:30-ին վարչապետ Փաշինյանի կողմից մարտի 1-ի 11-րդ տարելիցի առիթով նշանակված երթին:
Սա վարչական ռեսուրսի չարաշահման բացարձակ դրսևորում է, քանի որ պաշտոնյաները իրենց անմիջական պարտականությունները կատարելու փոխարեն, աշխատանքային ժամն օգտագործում են իշխանության ներկայացուցչի կողմից կազմակերպված երթին մասնակցելու համար»:

«Жаманак»: Губернаторы и мэры злоупотребляют административным ресурсом
Газета «Жаманак» пишет, что губернаторы и мэры соседних с Ереваном областей и городов – представителями партии «Гражданский договор» – заявили своим сотрудникам, что 1 марта работа заканчивается не в 18 часов, а на час раньше, чтобы они к 18:30 успели на инициированное премьер-министром Пашиняном шествие по случаю 11-ой годовщины 1 марта.
«Это абсолютное проявление злоупотребления административным ресурсом, поскольку подчиненные вместо того чтобы исполнять свои непосредственные обязанности, используют рабочее время для участия в организованном представителем власти шествии», - пишет газета.