Փաշինյանը շնորհավորել է Մեսչյանին
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, ուղերձում ասված է.
«Հարգելի պարոն Մեսչյան,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 70-ամյա հոբելյանի առթիվ:
Ձեր ճարտարապետական և երաժշտական հեղինակային ստեղծագործություններն իրենց ինքնատիպությամբ, ուրույն ձեռագրով, համամարդկային արժեքներին հավատարմությամբ և խորությամբ իրենց մեծ հետքն են թողել հայ ժողովրդի մշակութային ժառանգության վրա։
Որպես մտավորական ևս Ձեր խոսքը մշտապես կարևոր նշանակություն է ունեցել և շարունակում է ունենալ հասարակության համար ու բարձր գնահատվել ժողովրդի կողմից։
Շատ ուրախ եմ, որ Դուք շարունակում եք ստեղծագործական ակտիվ գործունեությունը՝ Ձեր նպաստը բերելով մայրաքաղաք Երևանի զարգացման կարևոր գործին։
Եվս մեկ անգամ շնորհավորելով ծննդյան հոբելյանի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ, պարոն Մեսչյան, քաջառողջություն, երջանկություն, բեղմնավոր գործունեություն և ստեղծագործական նորանոր հաջողություններ»։

Премьер Армении Никол Пашинян поздравил Артура Месчяна с юбилеем
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю 70-летнего юбилея Артура Месчяна. Текст послания приводится на сайте правительства РА.
В частности, в поздравлении премьера отмечается:
«Уважаемый господин Месчян,
Сердечно поздравляю Вас с 70-летним юбилеем. Ваши архитектурные и музыкальные авторские произведения своей самобытностью, уникальным почерком, верностью общечеловеческим ценностям и глубиной оставили глубокий след в культурном наследии армянского народа.
Ваше мнение как представителя интеллигенции всегда высоко ценилось и продолжает оставаться важным для армянского общества.
Я очень рад, что Вы продолжаете свою активную творческую деятельность, внося свой вклад в важнейшее дело развития столицы – Еревана.
Еще раз поздравляю с юбилеем и желаю Вам, господин Месчян, крепкого здоровья, счастья, плодотворной деятельности и новых творческих успехов», – говорится в послании