Լոս Անջելեսում կանգնեցրել են համաշխարհային ֆուտբոլի աստղ Դևիֆ Բեքհեմի արձանը։ Այն տեղադրվել է տեղի «Գալաքսի» ակումբի մարզադաշտի հարևանությամբ։
«Երբ ես եկա այստեղ, ինձ ասացին, որ սա քաղաք է, որտեղ իրականանում են երազանքները։ Դե ինչ, Լոս Անջելես, այսօր իմ երազանքը կատարվեց»,-Եվրանյուզի հաղորդմամբ՝ ասել է 43-ամյա անգլիացին, ով արձանի բացման արարողությանը մասնակցելու համար ժամանել էր կնոջ՝ Վիկտորիայի հետ։
Բեքհեմն անգլիական «Մանչեսթր Յունայթեդից» տեղափոխվել էր «Գալաքսի» 2007-ին։ Նա ակումբում անցկացրել է 122 խաղ, 19 գոլի հեղինակ է եղել։

«Мечта сбылась»: в Лос-Анджелесе установили памятник Бекхэму
В Лос-Анджелесе появился памятник звезде мирового футбола Дэвиду Бекхэму. Монумент установили возле входа на домашний стадион местного клуба «Гэлакси». Подробности сообщает Еuronews.com.
«Когда я только переехал сюда, мне говорили, что это город, в котором исполняются мечты. Что же, Лос-Анджелес, сегодня моя мечта сбылась», – сказал 43-летний англичанин, приехавший на церемонию открытия статуи со своей супругой Викторией.
Бекхэм перешел в «Гэлакси» из английского «Манчестер Юнайтед» в 2007-ом и защищал цвета американской команды до 2012 года.