Պորտուգալացի մասնագետ Ժոզե Մոուրինյոն կրկին կարող է գլխավորել Մադրիդի «Ռեալը», սակայն «Արքայական ակումբի» ղեկավարությունը ստիպծված կլինի կատարել որոշ պահանջներ:
Isport-ը գրում է, որ Մոուրինյոն երաշխիքներ է պահանջում, որպեսզի իրեն թույլատրվի մաքրել թիմի կազմն ու ստեղծել այնպիսին, ինչպիսին ինքն է ցանկանում: Միևնույն ժամանակ, նա պահանջում է լիարժեք վերահսկողություն նոր կազմի վրա:
Մոուրինյոն «Ռեալը» գլխավորել է 2010-2013 թթ.: Նրա գլխավորությամբ թիմը դարձել է Իսպանիայի չեմպիոն, գավաթակիր և Սուպերգավաթակիր: Ժոզեի վերջին ակումբը «Մանչեսթեր Յունայթեդն» էր: Նրան պաշտոնանկ էին արել 2018 թ. դեկտեմբերին

Моуринью не исключил возможности возвращения в Реал, но поставил два условия
Португальский специалист Жозе Моуринью может вновь возглавить мадридский Реал, однако руководству «сливочных» придется пойти на некоторые уступки. Подробности сообщает «isport.ua».
«Моуринью хочет получить гарантии того, что ему будет позволено произвести чистку состава команды. Также он рассчитывает получить полный контроль над комплектованием нового коллектива», – сообщает El Chiringuito.
Моуринью уже работал главным тренером мадридского Реала с 2010-13 года. Тренер выиграл с клубом Чемпионат Испании (сезон 2011/12), Суперкубок Испании(2012) и Кубок Испании( 2010/11).
Последним местом работы португальца был Манчестер Юнайтед, с которого он был уволен в декабре 2018 года.