Նիկոլ Քիդմանը «պատերազմ է հայտարարել» Հոլիվուդում կանանց իրավունքների համար
Դերասանուհի Նիկոլ Քիդմանը հայտարարել է, որ մտադիր է պայքարել Հոլիվուդում կանանց դերի ամրապնդման համար։ Նա ցանկանում է ամրապնդել կանանց դիրքը կինոինդուստրիայում։
«Ես ինձ խոստացել եմ 18 ամիսը մեկ անպայման ընդունել կին ռեժսորի կամ պրոդյուսերի առաջարկը»,- kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ ասել է Քիդմանը ABC-ին տված հարցազրույցում։
Բացի այդ, դերասանուհին նշել է, որ ավստրալիական կինոինդուստրայի նկատմամբ իրեն պարտական է զգում, որը  բացել է իր ճանապարհը Հոլիվուդում։ Քիդմանն ընդունում է համերկրացիների կողմից արվող բոլոր առաջարկությունները։

Николь Кидман заявила о намерении бороться за права женщин в Голливуде
Актриса Николь Кидман заявила, что намерена бороться за усиление роли женщин в Голливуде. Она хочет добиться укрепления позиций женщин в киноиндустрии. Подробности сообщает «kulturomania.ru».
«Я дала себе обещание каждые 18 месяцев обязательно принимать предложение от женщин режиссеров и продюсеров», — сказала Кидман в интервью ABC.
Кроме того, актриса отметила, что чувствует себя обязанной австралийской киноиндустрии, которая открыла ей путь в Голливуд. Кидман принимает все поступающие от соотечественников предложения.
Так, недавно она снялась в фильме «Исчезнувший мальчик» австралийского режиссера Доэла Эджертона. Ранее был опубликован трейлер этого фильма.