Գետում հայտնված մեքենայում գտնվողներին առաջին օգնությունը ցուցաբերել են վանաձորցի աշակերտները
Վանաձոր-Ալավերդի ավտոճանապարհի Լոռի-1 հասցեի մոտ Mercedes-ը դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց, բախվել կամրջի երկաթյա ճաղավանդակներին և հայտնվել Տանձուտ գետում:
Վանաձորի թիվ 1 հիմնական դպրոցի 8-րդ Բ դասարանի աշակերտներ Էդիկ Ղարաքեշիշյանը և Էդմոն Քոչարյանը գտնվելով վթարի վայրում, մինչ փրկարարների ժամանելը, ուղղել են մեքենան, կանխել հրդեհի վտանգը և տուժողներին ցույց տվել առաջին օգնություն:
Վանաձորի թիվ 1 դպրոցից հայտնում են, որ Էդիկը և Էդմոնը դպրոցի փրկարարկան ջոկատի անդամ են:
Վանաձորի թիվ 1 հիմն. դպրոցի տնօրինությունը հատուկ շնորհակալություն է հայտնել  իր փրկարար սաներին՝ մարդասիրական վերաբերմունքի համար:
ԱԻՆ-ից ավելի վաղ հայտնել էին, որ Լոռվա խճուղու թիվ 1 հասցեի մոտակայքում «Mercedes Benz» մակնիշի ավտոմեքնան (վարորդ՝ Մ. Մ., ծնված 1985 թ.) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և կամրջից ընկել Տանձուտ գետը:
Փրկարարները վարորդին և ուղևոր Ա. Թ.-ին (ծնված 1982 թ.) պատգարակով մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենային: Վերջիններս հոսպիտալացվել են Վանաձորի ԲԿ, որտեղ բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:

В Лорийской области Армении автомобиль упал в реку Тандзут: на помощь к пострадавшим пришли 8-классники
12:23 06/03/2019
В Лорийской области Армении 3 марта произошло крупное ДТП:  на автодороге Ванадзор-Алаверди автомобиль марки Mercedes Benz выехал за пределы проезжей части, врезался в железные ограждения моста и оказался в реке Тандзут.
Учащиеся 8-го «б» класса основной школы №1 города Ванадзора Эдик Каракешишян и Эдмон Кочарян, находясь на месте происшествия, до прибытия спасателей привели автомобиль в правильное положение, предотвратили угрозу пожара и оказали первую помощь пострадавшим.
Как сообщают из школы №1 города Ванадзора, Эдик и Эдмон состоят в школьном спасательном отряде. Дирекция школы выразила особую благодарность своим ученикам-спасателям.
Из МЧС Армении ранее сообщили, что 3 марта возле адреса Лорийское шоссе, 1 автомобиль марки Mercedes Benz (водитель М. М., 1985 г. р.) выехал за пределы проезжей части дороги и упал в реку Тандзут.
Спасатели помогли водителю М. М. и пассажиру А. Т. (1982 г. р.) добраться  до машины скорой помощи. Пострадавшие были госпитализированы в медицинский центр города Ванадзор. Состояние здоровья пострадавших врачи оценили как удовлетворительное.