«Հրապարակ» օրաթերթը գրում է. «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի խորհրդի նախագահ Ռուբեն Ջաղինյանն արդեն հրաժեշտի հավաքույթ է արել։ Մարտի 11-ին կհայտարարվի մրցույթ նրա տեղի համար։ Եթե Հանրային ռադիոյի տնօրենի համար 30 թեկնածու է դիմել, ապա խորհրդի նախագահի համար հնարավոր է մի 20 դիմում լինի։ Արդեն իսկ հայտնի է, որ այս տեղի համար դիմելու է «Ա1+» ընկերության նախագահ Մեսրոպ Մովսեսյանը։
Հավակնորդների թվում են նաեւ հրապարակախոս, բանաստեղծ Տիգրան Պասկեւիչյանը, Երեւանի նախկին փոխքաղաքապետ Արամ Սուքիասյանը, «Հայլուրի» նախկին խմբագիր Արայիկ Մանուկյանը եւ ուրիշներ։ Մրցութային հանձնաժողովի կազմում են մշակույթի նախարարի պարտականությունները կատարող Նազենի Ղարիբյանը, Ժուռնալիստների միության նախագահ Սաթիկ Սեյրանյանը, ԱԺ պատգամավոր, ԿԳ նախկին փոխնախարար Հովհաննես Հովհաննիսյանը, «Ասպարեզ» ակումբի ղեկավար Լեւոն Բարսեղյանը եւ ՀՀ նախագահի խորհրդական Համլետ Գասպարյանը։ Ի դեպ, ռադիոյի տնօրենի մրցույթի հաղթողի անունը կհրապարակվի միայն խորհրդի նախագահի ընտրություններից հետո, մրցույթի վերջին փուլը կկայանա նրա մասնակցությամբ։

«Грапарак»: Рубен Джагинян провел прощальное мероприятие
Газета «Грапарак» пишет, что председатель Совета общественной телерадиокомпании Армении Рубен Джагинян уже провел прощальное мероприятие. 11 марта будет объявлено о конкурсе на его место. Если на вакантное место директора Общественного радио претендуют 30 кандидатов, то на место председателя Совета, возможно, будут поданы примерно 20 заявок. Уже известно, что на это место претендует глава компании «А1+» Месроп Мовсесян.
В числе претендентов также поэт, публицист Тигран Паскевичян, бывший мэр Еревана Арам Сукиасян, бывший редактор информационной программы «Айлур» Араик Манукян и другие. В состав конкурсной комиссии входят и.о. министра культуры Назени Гарибян, председатель Союза журналистов Сатик Сейранян, депутат парламента, бывший заместитель министра образования и науки Ованнес Ованнисян, руководитель клуба «Аспарез» Левон Барсегян и советник президента Армении Гамлет Гаспарян.