ՀՔԾ-ն նոր միջնորդություն է ներկայացրել Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանավորման ժամկետը երկարացնելու վերաբերյալ
Հատուկ քննչական ծառայությունը միջնորդություն է ներկայացրել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը ևս երկու ամիս ժամկետով երկարացնելու վերաբերյալ:
Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խումբը տեղեկացնում է, որ միջնորդությունը կքննվի մարտի 13-ին՝ ժամը 12:30 -ին, Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Արմեն Բեկթաշյանի նախագահությամբ:
Հիշեցնենք, որ 18.01.2019թ․ առաջին ատյանի դատարանի որոշմամբ բավարարվել էր Հատուկ քննչական ծառայության քննիչի միջնորդությունը՝ Ռոբերտ Քոչարյանին կալանքի տակ պահելու ժամկետը երկարացնելու վերաբերյալ:
Դատարանի հիշյալ որոշման դեմ պաշտպանական խումբը վերաքննիչ բողոք էր ներկայացրել, որը սակայն Վերաքննիչ դատարանի փետրվարի 7-ի որոշմամբ՝ մերժվել էր:

Спецследственная Армении представила ходатайство о продлении срока ареста Роберту Кочаряну
Специальная следственная служба Армении представила ходатайство о продлении меры пресечения в виде заключения под стражу в отношении второго президента РА Роберта Кочаряна ещё на два месяца.
Группа адвокатов Роберта Кочаряна сообщает, что ходатайство будет рассмотрено 13 марта в 12:30 по местному времени в суде общей юрисдикции города Ереван под председательством судьи Армена Бекташяна.
Напомним, что 18.01.2019 г. решением суда первой инстанции было удовлетворено ходатайство следователя Специальной следственной службы о продлении срока содержания Роберта Кочаряна под стражей.
Адвокаты экс-президента обжаловали данное решение суда, однако 7-готфевраля Апелляционный суд отклонил жалобу.