Հայաստանյան կաշվե արտադրության պոտենցիալը ներկայացված է միջազգային ցուցահանդեսում
«Բիզնես Արմենիայի» աջակցությամբ 8 հայկական արտադրողներ մարտի 12-15-ին Մոսկվայում միասնական տաղավարով մասնակցում են «MosShoes 2019» միջազգային ցուցահանդեսին։
Հայաստանյան ընկերությունները ներկայացնում են կոշիկ, կաշվե աքսեսուարներ և այլ արտադրանք։ Ապրանքանիշերից երկուսը միջազգային այս ցուցահանդեսին մասնակցումեն առաջին անգամ։ Նախորդ ցուցահանդեսի արդյունքում հայաստանյան ընկերությունները 122 միլիոն դրամի արտահանման պատվերներ են կնքել։
«Բիզնես Արմենիայի» հանրային կապերի թիմի հաղորդմամբ, հայկական տաղավարը համալրել են կոշիկ արտադրող 5, պայուսակ և աքսեսուարներ արտադրող 2  ընկերություններ և կաշվի վերամշակման գործարանը։
«MosShoes»-ը կաշվե արտադրանքի ցուցադրությամբ մասնագիտացված խոշորագույն էքսպոն է Ռուսաստանում և Արևելյան Եվրոպայում։ Այն անցկացվում է տարեկան չորս անգամ։ Ցուցահանդեսը տարեկան հյուրընկալում է շուրջ 12 000 խոշոր գնորդների ու ոլորտի մասնագետների։

With the support of Business Armenia, eight Armenian companies are taking part in the international exhibition MosShoes 2019 in Moscow on March 12-15, with a joint pavilion.
Armenian companies represent shoes, leather accessories, and other products. Two of the brands are participating at this international exhibition for the first time. As a result of the previous exhibition, Armenian companies have received export orders worth 122 million drams, Business Armenia said.
The Armenian corner has been replenished by one leather processing, 5 shoe producing and 2 bag and accessory producing companies.
MosShoes is the largest specialized exhibition of leather products in Russia and Eastern Europe. It is held four times a year. The exhibition hosts about 12,000 major buyers and specialists in the field annually.