ՔԿ. Զինծառայողը մահացել է ձորն ընկնելու հետևանքով
Հայաստանի հյուսիս-արևելյան սահմանագոտում զինծառայող Համլետ Հրաչի Ավագյանը մահացել է ձորն ընկնելու հետևանքով։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց ՀՀ Քննչական կոմիտեի լրատվության բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը։
«12.03.2019թ.՝ ժամը 17:00-ի սահմաններում ՀՀ ՊՆ N զորամասի ջոկի սան հրահանգիչ, պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Համլետ Հրաչի Ավագյանը՝ բուժօգնություն ցուցաբերելու նպատակով մարտական հենակետից այլ մարտական հենակետ գնալու ճանապարհին սայթաքել է և ընկել ձորը:
Ստացած մարմնական վնասվածքներից Հ. Ավագյանը մահացել է»,-մանրամասնեց նա։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ հինգերորդ կայազորային քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր։

Поскользнулся и упал в ущелье: в СК Армении представили подробности гибели военнослужащего
Военнослужащий ВС Армении, рядовой-фельдшер Гамлет Авагян погиб на северо-восточном участке границы РА при исполнении служебных обязанностей – поскользнулся и упал в ущелье. Об этом Panorama.am сообщила руководитель отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета РА Наира Арутюнян.
«Санинструктор отделения N-ской воинской части ВС Армении, военнослужащий  срочной службы Гамлет Авагян с целью оказания медицинской помощи отправился с одной боевой позиции на другую. По дороге он поскользнулся и сорвался в ущелье. От полученных травм Авагян скончался», – сообщили в СК.
По факту инцидента пятым гарнизонным следственным отделом ГВСУ Следственного комитета Армении подгатавливаются материалы.