«Փաստ». Արմեն Գրիգորյանին զգուշացրել են, որ Արցախի հետ կապված մեկնաբանություններ այլևս չհնչեցնի
«Փաստ» թերթը գրում է. «Նախօրեին հեռուստաընկերություններից մեկի ուղիղ եթերում ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը բավականին տարօրինակ հայտարարություն է արել՝ կապված վերջին շրջանում պարբերաբար շեշտվող «հասարակություններին խաղաղության պատրաստելու» գաղափարի վերաբերյալ։ Մեկնաբանելով Փաշինյանի այն թեզը, թե Երևանը պետք է մասնակցի նաև Ադրբեջանի ժողովրդին խաղաղության նախապատրաստելուն, Գրիգորյանն ասել է, որ Ադրբեջանի ժողովուրդը պատրաստ է խաղաղության։
Սա առաջացրել է քաղաքագետների, քաղաքական դաշտի խաղացողների և ընդհանրապես հասարակության սթափ դատող մասի տարակուսանքը: Հատկանշական է, որ Գրիգորյանը Արցախյան հարցի հետ կապված բավականին հաճախ է «լյապեր» տալիս և անհասկանալի ու բավականին ռիսկային մեկնաբանություններ ու արտահայտություններ է անում:
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, այս առիթով վարչապետի աշխատակազմից նրան զգուշացրել են, որ Արցախի հետ կապված գնահատականներ ու մեկնաբանություններ այլևս չհնչեցնի: Թերթն արդեն իր հրապարակումներից մեկում նշել էր, որ իշխանության «սորոսական» թևի ներկայացուցիչ Արմեն Գրիգորյանի նկատմամբ այդքան էլ բարեհաճ չեն, և նա Դավիթ Սանասարյանից հետո երկրոդ ռիսկայիներից է»:

«Паст»: Армена Григоряна предупредили воздержаться от оценок и комментариев относительно Арцаха
Газета «Паст» пишет, что секретарь Совета безопасности Армен Григорян в прямом эфире одной из телекомпаний выступил на днях с довольно странным заявлением в связи с периодически упоминаемой в последнее время идеей о «подготовке обществ к миру». Комментируя тезис Пашиняна о том, что подготовка общества Азербайджана к миру должна происходить также с участием Еревана, Григорян заявил, что народ Азербайджана готов к миру.
Это вызвало недоумение у политологов, игроков политического поля и трезво мыслящей части общества. Примечательно, что в вопросе Арцаха Григорян довольно часто допускает «ляпы» и делает какие-то непонятные и довольно опасные комментарии.
По сведениям издания, в этой связи из Аппарата премьер-министра его предупредили не озвучивать больше оценок и комментариев относительно Арцаха. Издание уже отмечало в одной из своих публикаций, что к представителю «соросовского» крыла власти Армену Григоряну не очень благосклонны, и после Давида Санасаряна он второй из «рисковых».