ԱՄՆ-ի ամենահայտնի ջազ վոկալիստներից Ջեյմի Դեվիսը համերգով հանդես կգա Հայաստանում:
Կազմակերպիչների փոխանցմամբ, ապրիլի 5-ին, ժամը 19:00 Հայաստանի ճարտարապետների միության շենքի դահլիճում (Բաղրամյան 17) վոկալիստը հանդես կգա Հայաստանի պետական ջազ նվագախմբի հետ՝ գեղարվեստական ղեկավար և դիրիժոր Արմեն Հյուսնունցի ղեկավարությամբ: Համերգի ընթացքում ունկնդիրը կվայելի գեղեցիկ ջազային ստեղծագործություններ:
Ջեյմի Դեվիսը ծնվել է 1949 թ.: Ունենալով ինքնատիպ վոկալ տվյալներ՝ Ջեյմի Դեվիսը պարզապես չէր կարող չզբաղվել երաժշտությամբ: 13 տարեկանում ստեղծում է իր սեփական ջազ բենդը: 1975 թ. տեղափոխվել է Սան Ֆրանցիսկո, որտեղ աշխատել է ամերիկյան բեմի աստղերի հետ: 2000 թվականին ելույթ է ունեցել The Count Basie Orchestra-ի հետ՝ արժանանալով լայն հանդիսատեսի ճանաչմանը:
Իր կարիերայի ընթացքում Ջեյմին մշտապես հետևել է իր սիրելի ջազմենների՝ Ռեյ Չարլզի, Օտիս Ռեդինգի, Էլ Գրինի և այլոց օրինակին:
Ջեյմի Դեվիսի երկացանկում ներառված են լավագույն ջազային ստանդարտները և էստրադային հիթերի նվագախմբային մշակումները: Նորարարության և դասականի միաձուլում, բլյուզի և սոուլի ելևէջներ, ջերմ, հզոր և զգացմունքային բարիտոն.ահա թե ինչու է այս ամերիկացի արտիստը մեծ պահանջարկ վայելում ԱՄՆ-ում և երկրի սահմաններից դուրս:

Renowned jazz vocalist Jamie Davis will hold a concert in the Armenian capital of Yerevan in April.
The famous musician will perform with the Armenian State Jazz Orchestra led by artistic director and conductor Armen Hyusnunts, the organizers told Panorama.am.
During the concert scheduled for April 5 at the hall of the Union of Architects of Armenia, the audience will enjoy beautiful jazz songs.
Jamie Davis was born in 1949. By age 13, Jamie had formed his first band and experimented with spiritually tamed ballads and early rhythm and blues.
In 1975, Jamie arrived in the San Francisco Bay Area, formed new musical connections and performed with Milt Jackson, Eddie Henderson, Dave Lieberman, Melba Moore, Allen Smith, Vernon Alley, Pharoah Saunders and other U.S. stars.
Davis broke into the international jazz kats scene in the late nineties. He worked in Rome, Madrid, Venice, Verona, Genoa, Munich, Stuttgart and Bern, and traveled with some of that region's finest musicians.
In 2000, Jamie joined the Count Basie Orchestra. The next three years were spent traveling worldwide, performing with the likes of Nancy Wilson, Patty Austin, George Benson, Wallace Rodney, Tony Bennett, Rosemary Clooney, Dianne Reeves, Buster Williams and Jimmy Cobbs.