Դիլիջանի ոլորաններում և Շիրակի մարզի Ամասիայի տարածաշրջանում մառախուղ է
Այսօր ժամը 09:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:Դժվարանցանելի են Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը և Վարդենյաց լեռնանցքը:
ԱԻՆ-ը տեղեկացնում է, որ Դիլիջանի ոլորաններում և Շիրակի մարզի Ամասիայի տարածաշրջանում մառախուղ է: Վարորդներին խորհուրդ է տրվում երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:

В Армении труднопроходимы автодорога Сотк-Карвачар и перевал Варденяц
Сегодня, 16-го марта, по положению на 09:30, автодороги на территории Армении в основном проходимы. Подробности о состоянии автодорог в республике приводит пресс-служба МЧС РА.
Труднопроходимы автодорога Сотк-Карвачар и перевал Варденяц. На серпантинах Дилижана и в регионе Амасия Ширакской области РА наблюдается туман.
Всем водителям рекомендуется ездить исключительно на оборудованных зимними шинами автомобилях.
Согласно полученным из департамента автомобильных дорог Министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии данным, автодорога Степанцминда-Ларс открыта для всех видов автомобилей.