«Տղերք, մի վախեցեք». Մխիթարյանը՝ Մ-19 հավաքականի ֆուտբոլիստներին
Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ, Լոնդոնի «Արսենալ»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, ով ամռանը Հայաստանում կայանալիք Եվրոպայի Մ-19 առաջնության դեսպանն է, այսօր հանդիպել է Հայաստանի Մ-19 հավաքականի ֆուտբոլիստների հետ:
«Գիտեք այդ առաջնության կարևորությունը, բայց ընդհանրապես մի մտածեք, երկար ժամանակ ունեք, լավ պատրաստվեք, ամենակարևորը՝ որ ինքներդ վստահ լինեք ձեր վրա, այդ դեպքում մարզիչն էլ ավելի կվստահի ձեզ։ Տղերք, մի վախեցեք, սա ձեր համար շատ լավ հնարավորություն է, այստեղից հետո կարող եք գնալ Եվրոպա և շատ մեծ հնարավորություններ ստանալ»,- դիմելով տղաներին՝ ասաց Մխիթարյանը։
Նշենք, որ Մխիթարյանը եկել է հայրենիք՝ մասնակցելու ԵՎՐՈ-2020-ի ընտրական փուլի հանդիպումներին:
Մարտի 23-ին Հայաստանի հավաքականը հյուրընկալվելիս կմրցի Բոսնիա և Հերցեգովինայի հավաքականի հետ, իսկ մարտի 26-ին Երևանում կընդունի Ֆինլանդիայի ընտրանուն:

«Ребята, не бойтесь»: Генрих Мхитарян встретился с футболистами сборной до 19 лет
Капитан сборной Армении по футболу и полузащитник лондонского «Арсенала» Генрих Мхитарян встретился с футболистами сборной до 19-и лет.
Мхитарян – посол финальной части чемпионата Европы до 19 лет, который пройдет этим летом в Ереване.
Команда Армении 22-го и 24-го марта проведет товарищеские матчи со сборной Латвии до 19-и лет.
«Вам известна важность этого первенства, но вообще не думайте, у вас много времени, хорошо подготовьтесь. Самое главное – чтобы вы были уверены в себе, в этом случае и тренер будет вам доверять больше.  Ребята, не бойтесь: это для вас очень хорошая возможность», – сказал Мхитарян.
Напомним, что Мхитарян находится в Армении, чтобы участвовать в двух матчах в отборочном этапе ЕВРО-2020 – 23 и 26 марта.
Так, национальная команда Армении в Сараево (стадион «Грбавица»)
23 марта проведет матч со сборной Боснии и Герцеговины, а 26 марта на стадионе «Республиканский» им. Вазгена Саргсяна встретится с командой Финляндии.