ԵԱՏՄ անդամ երկրներում ռոումինգի սակագները կարող են հասցվել զրոյի. Շաբոյան
ԱԺ տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի այսօրվա նիստի ընթացքում ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Շաբոյանը նշեց, որ ուսումնասիրություններ են կատարել ռոումինգի ոլորտում։
«Մեր ուսումնասիրությունների արդյունքում ԵԱՏՄ անդամ երկրներում ռոումինգի գները վերջին մեկ-երկու տարվա ընթացքում  յոթից ութ անգամ իջել են։ Շարունակում ենք ուսումնասիրությունները՝ նպատակ ունենալով, որ այդ գները զրոյացնել»,- ասաց Շաբոյանը։
Հիշեցնենք, որ երեկ ԵՏՀ կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը ևս նշել էր, որ միության տարածքում աշխատանքներ են տարվում ռոումինգի չեղարկման  ուղղությամբ։

Артак Шабоян: В странах ЕАЭС роуминг может быть отменен
На сегодняшнем заседании Постоянной комиссии Национального Собрания Армении по региональным вопросам и вопросам евразийской интеграции председатель Госкомиссии Армении по защите экономической конкуренции Артак Шабоян отметил, что были проведены исследования в сфере роуминга.
«Как показали наши исследования, в странах ЕАЭС в течение последних 1-2 лет тарифы на роуминг снизились от 7 до 8 раз. Продолжаем исследования, ставя целью свести к нулю эти тарифы», – сказал Шабоян.
Напомним, что накануне, 21 марта, председатель Коллегии Евразийской экономической комиссии Тигран Саркисян сообщил, что на территории ЕАЭС ведётся работа по отмене телефонного роуминга.