Մարտի 25-26-ը, 28-29-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային շրջաններում՝ ձյան, հովտային գոտում՝ անձրևի տեսքով: 27-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ հյուսիս-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ, մարտի 24-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-23 մ/վ:
Օդի ջերմաստիճանը մարտի 25-ի ցերեկային ժամերին աստիճանաբար կնվազի 5-7 աստիճանով:
Երևան քաղաքում մարտի, 25-26-ը, 28-29-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ։ Մարտի 27-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մարտի 24-ին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-20 մ/վ։
Այսօր ցերեկը Երևանում ջերմաստիճանը կհասնի +5-+7-ի: Մարտի 25-ի և 26-ի գիշերը, ըստ ԱԻՆ-ի, ջերմաստիճանը 0-+2 է:

Weather update: Temperature of 7C expected in Armenian capital today
Temperatures are set to gradually fall by 5-7 degrees in Armenia in the daytime on Monday as the country is experiencing new round of precipitations.
Meteorologists predict rains in foothills and snow in mountainous regions from time to time on 25, 26, 28 and 29 March.
No precipitation is expected in the country on 27 March, the Hydromet Service of the Ministry of Emergency Situations said.
Northwest wind speed is 3-8 m/s.
Capital Yerevan will also see rains this week, expect for Wednesday. The air temperature is expected to reach up to 7C in the capital today.