Մեկնարկել է ԱԺ քառօրյա նիստը։ Քննարկվելիք  հարցերը բաղկացած են երեք բաժնից, առաջին բաժնում երեքն են։ Դրանք ենթակա են պարտադիր քննարկման, քվեարկության չեն դրվելու։ Այս մասին հայտարարեց ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը։
Նրա ներկայացմամբ, երկրորդ բաժնում վեց նախագիծ է, որոնց վերաբերյալ գլխադասաային հանձնաժողովը տվել է դրական եզրակացություն։ Սրանք էլ առանց քվեարկության ընդգրկվելու են օրակարգում։
Եվս երկու հարցի վերաբերյալ գլխադասային հանձնաժողովը տվել է բացասական եզրակացություն, դրանք ենթակա են առանձին-առանձին քննարկման ու քվեարկության։ Խոսքը ԲՀԿ խմբակցության անդամների կողմից ներկայացված Աշխատանքային օրենսգրքում լրացումներ կատարելու վերաբերյալ նախագծերն են։

Стартовало заседание парламента Армении
Национальное Собрание Армении созвало сегодня, 26 марта, очередные заседания.  Подлежащие рассмотрению вопросы разбиты на 3 раздела. Первый раздел включает три вопроса. Об этом заявил председатель НС РА Арарат Мирзоян.
Второй раздел включает 6 проектов, головная комиссия дала положительное заключение по ним. Они также без голосования будут включены в повестку дня.
Относительно еще 2 законопроектов головная комиссия дала отрицательное заключение. Они будут вынесены на голосование для включения в повестку дня.